ШПА: Севиља задржала корак, тамо гдје гости не побјеђују! Преокрет Атлетика у "минут до 12"!

Виљареал наставља да просипа бодове! Фудбалери Виљареала ремизирали су са Малагом 1:1, на свом Ел Мадригалу.  Севиља задржала корак, тамо где гости не побеђују! Андалужани славили на терену где је домаћин последњи пут остао без бодова прошлог марта.  Преокрет Атлетика у "минут до 12"! Селта два пута водила, у 87. минуту било 1:2, али завршено је победом домаћина. . .

Фудбал 13.02.2017 | 10:00
Севиља је прекинула још један импресивни низ.

Након што је зауставила Реал Мадрид после 40 мечева без пораза, екипа Хорхеа Сампаолија успела је и да победи на терену тима који код куће у Примери није изгубио од марта 2016!

ЛАС ПАЛМАС - СЕВИЉА 0:1 (0:0)

Поготком Аргентинца Хоакина Кореје, на асистенцију Иборе, екипа из Андалузије остварила је важну победу, којој се вратила на исту раздаљину од два бода у односу на Барселону као и пре овог кола.

Стеван Јоветић је ове зиме "залудео" навијаче у Севиљи, а вечерас је ушао са клупе у 77. минуту.

Атлетико Мадрид одржао се на четвртом месту табеле шпанског првенства, мада је само три минута пре краја деловало да ће то бити тужно вече на стадиону "Висенте Калдерон".

Селта је голом Џона Гвидетија од 78. минута водила 1:2, али не само да је Реал Мадрид остао једини који је ове сезоне славио на стадиону Атлетика у мечу Примере, већ је чета Дијега Симеонеа муњевито направила преокрет и славила резултатом 3:2 (1:1)!

Да је Кевин Гамеиро у судијској надокнади био за два-три центиметра прецизнији, било би чак 4:2...

Селта је преко Кабрала стигла до 0:1 већ у петом минуту, а уследили су мајсторија Фернанда Тореса за 1:1 у 11. минуту, па промашен пенал (пречка) популарног "Ел Ниња" у 30, као најава "дуге вечери" за домаћи састав.

Гвидети је у другом полувремену пропустио једну одличну прилику, али се два минута касније искупио и чинило се да ће гости изаћи као победници из окршаја елиминисаних полуфиналиста Купа краља.

Међутим, Јаник Фереира Караско је крунисао сјајну игру прецизним волејом са 18 метара у 87. минуту, да би већ у наредном минуту уследио центаршут са десне стране, повратна Гамеира и рутинска егзекуција Антоана Гризмана за коначних 3:2!

Гамеиро је потом уздрмао пречку са пет метара и дао шансу Селти да крене у последњи јуриш на бод, међутим, одбрана "јорганџија" је избацила лопту из казненог простора и славље је могло да почне...

Реал после 22. кола води на табели са 49 бодова и две утакмице мање. Барселона је сакупила 48, Севиља 46, Атлетико 42, а Сосиједад 41. Виљареал је шести са 36 бодова и тренутно вреба прилику да се врати у трку за местом које води у квалификације за Лигу шампиона.

Виљареал наставља да просипа бодове! Фудбалери Виљареала ремизирали су са Малагом 1:1, на свом Ел Мадригалу.

Андалужани су повели поготком Чарлса у 14. минуту, да би домаћин пораз избегао голо Бруна из пенала у 62.

Виљареал је од 71. имао играча мање на терену због директног црвеног картона за Соријана, али Малага то није успела да искористи и победи, штавише, могла је да остане и без бода.

"Жута подморница" је ремизирала четврти пут у последњих шест кола, у том периоду је остварила само једну победу, па је од борбе за Лигу шампиона стигла у ситуацију да се бори за место у квалификацијама за Лигу Европе.

Атлетик Билбао има само бод мање на седмој позицији, а Еибар би могао да буде врло близу уколико савлада Гранаду у понедељак.