ŠPA: Sevilja zadržala korak, tamo gdje gosti ne pobjeđuju! Preokret Atletika u "minut do 12"!

Viljareal nastavlja da prosipa bodove! Fudbaleri Viljareala remizirali su sa Malagom 1:1, na svom El Madrigalu.  Sevilja zadržala korak, tamo gde gosti ne pobeđuju! Andalužani slavili na terenu gde je domaćin poslednji put ostao bez bodova prošlog marta.  Preokret Atletika u "minut do 12"! Selta dva puta vodila, u 87. minutu bilo 1:2, ali završeno je pobedom domaćina. . .

Fudbal 13.02.2017 | 10:00
Sevilja je prekinula još jedan impresivni niz.

Nakon što je zaustavila Real Madrid posle 40 mečeva bez poraza, ekipa Horhea Sampaolija uspela je i da pobedi na terenu tima koji kod kuće u Primeri nije izgubio od marta 2016!

LAS PALMAS - SEVILJA 0:1 (0:0)

Pogotkom Argentinca Hoakina Koreje, na asistenciju Ibore, ekipa iz Andaluzije ostvarila je važnu pobedu, kojoj se vratila na istu razdaljinu od dva boda u odnosu na Barselonu kao i pre ovog kola.

Stevan Jovetić je ove zime "zaludeo" navijače u Sevilji, a večeras je ušao sa klupe u 77. minutu.

Atletiko Madrid održao se na četvrtom mestu tabele španskog prvenstva, mada je samo tri minuta pre kraja delovalo da će to biti tužno veče na stadionu "Visente Kalderon".

Selta je golom Džona Gvidetija od 78. minuta vodila 1:2, ali ne samo da je Real Madrid ostao jedini koji je ove sezone slavio na stadionu Atletika u meču Primere, već je četa Dijega Simeonea munjevito napravila preokret i slavila rezultatom 3:2 (1:1)!

Da je Kevin Gameiro u sudijskoj nadoknadi bio za dva-tri centimetra precizniji, bilo bi čak 4:2...

Selta je preko Kabrala stigla do 0:1 već u petom minutu, a usledili su majstorija Fernanda Toresa za 1:1 u 11. minutu, pa promašen penal (prečka) popularnog "El Ninja" u 30, kao najava "duge večeri" za domaći sastav.

Gvideti je u drugom poluvremenu propustio jednu odličnu priliku, ali se dva minuta kasnije iskupio i činilo se da će gosti izaći kao pobednici iz okršaja eliminisanih polufinalista Kupa kralja.

Međutim, Janik Fereira Karasko je krunisao sjajnu igru preciznim volejom sa 18 metara u 87. minutu, da bi već u narednom minutu usledio centaršut sa desne strane, povratna Gameira i rutinska egzekucija Antoana Grizmana za konačnih 3:2!

Gameiro je potom uzdrmao prečku sa pet metara i dao šansu Selti da krene u poslednji juriš na bod, međutim, odbrana "jorgandžija" je izbacila loptu iz kaznenog prostora i slavlje je moglo da počne...

Real posle 22. kola vodi na tabeli sa 49 bodova i dve utakmice manje. Barselona je sakupila 48, Sevilja 46, Atletiko 42, a Sosijedad 41. Viljareal je šesti sa 36 bodova i trenutno vreba priliku da se vrati u trku za mestom koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Viljareal nastavlja da prosipa bodove! Fudbaleri Viljareala remizirali su sa Malagom 1:1, na svom El Madrigalu.

Andalužani su poveli pogotkom Čarlsa u 14. minutu, da bi domaćin poraz izbegao golo Bruna iz penala u 62.

Viljareal je od 71. imao igrača manje na terenu zbog direktnog crvenog kartona za Sorijana, ali Malaga to nije uspela da iskoristi i pobedi, štaviše, mogla je da ostane i bez boda.

"Žuta podmornica" je remizirala četvrti put u poslednjih šest kola, u tom periodu je ostvarila samo jednu pobedu, pa je od borbe za Ligu šampiona stigla u situaciju da se bori za mesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Atletik Bilbao ima samo bod manje na sedmoj poziciji, a Eibar bi mogao da bude vrlo blizu ukoliko savlada Granadu u ponedeljak.