БЛ: Преокрет Волфсбурга против Хофенхајма!

Пораз Хофенхајма на јубилеју Нагелсмана! Најмлађи тренер у историји Бундес лиге на нежељен начин је "заокружио" прву годину рада.

Фудбал 12.02.2017 | 18:30
Екипа Хофенхајма уписала је тек други пораз ове сезоне у првенству Немачке, у мечу којим је обележена годишњица од доласка Јулијана Нагелсмана (29) на позицију шефа струке.

Волфсбург је у претпоследњој утакмици 20. кола тријумфовао резултатом 2:1, "из двојке у кеца", чиме је направио додатни отклон од тимова у зони испадања.

Нагелсманови изабраници су добили прво полувреме, голом Зубера у 26. минуту, али су у наставку пали, уз то пропустили пар добрих прилика, што је домаћин искористио да преко Арнолда (50. минут) и Дидавија (73) преокрене резултат.

Хофенхајм под вођством најмлађег тренера Бундес лиге има укупан скор 15-11-6, с тим да је пролетос до последњег кола стрепео за опстанак, а ове сезоне је кандидат за излазак на евросцену, можда чак и за Лигу шампиона.

Први пораз плаво-бели су доживели тек пре два кола, као гости од другопласираног РБ Лајпцига.