BL: Preokret Volfsburga protiv Hofenhajma!

Poraz Hofenhajma na jubileju Nagelsmana! Najmlađi trener u istoriji Bundes lige na neželjen način je "zaokružio" prvu godinu rada.

Fudbal 12.02.2017 | 18:30
Ekipa Hofenhajma upisala je tek drugi poraz ove sezone u prvenstvu Nemačke, u meču kojim je obeležena godišnjica od dolaska Julijana Nagelsmana (29) na poziciju šefa struke.

Volfsburg je u pretposlednjoj utakmici 20. kola trijumfovao rezultatom 2:1, "iz dvojke u keca", čime je napravio dodatni otklon od timova u zoni ispadanja.

Nagelsmanovi izabranici su dobili prvo poluvreme, golom Zubera u 26. minutu, ali su u nastavku pali, uz to propustili par dobrih prilika, što je domaćin iskoristio da preko Arnolda (50. minut) i Didavija (73) preokrene rezultat.

Hofenhajm pod vođstvom najmlađeg trenera Bundes lige ima ukupan skor 15-11-6, s tim da je proletos do poslednjeg kola strepeo za opstanak, a ove sezone je kandidat za izlazak na evroscenu, možda čak i za Ligu šampiona.

Prvi poraz plavo-beli su doživeli tek pre dva kola, kao gosti od drugoplasiranog RB Lajpciga.