ПОР: Порто не да Бенфики да дише!

Змајеви славили на гостовању код Виторије Гимараеш.

Фудбал 12.02.2017 | 10:00
Фудбалери Порта не дају Бенфики да им одмакне у шампионској трци. Клуб са севера Португалије као гост је савладао Виторију Гимараеш са 2:0 у утакмици 21. кола Примеире.

То је Змајевима тренера Нуна Еспирита Санта била пета узастопна победа у националном шампионату и сада поново имају само бод мање од водећег ривала из Лисабона.

Гости су, чини се, рутински одрадили посао вечерас. По један погодак у оба полувремена био је сасвим довољан да се упишу нова три бода.

Порто је повео у 36. минуту преко Тикиња, а коначан резултат поставио је Диого Жота пет минута пре краја утакмице.

Имала је и домаћа екипа неколико полуприлика да учини ову утакмицу нешто занимљивијом, али Виторија није успела ни да се понада првој победи на домаћем терену после четири меча.