POR: Porto ne da Benfiki da diše!

Zmajevi slavili na gostovanju kod Vitorije Gimaraeš.

Fudbal 12.02.2017 | 10:00
Fudbaleri Porta ne daju Benfiki da im odmakne u šampionskoj trci. Klub sa severa Portugalije kao gost je savladao Vitoriju Gimaraeš sa 2:0 u utakmici 21. kola Primeire.

To je Zmajevima trenera Nuna Espirita Santa bila peta uzastopna pobeda u nacionalnom šampionatu i sada ponovo imaju samo bod manje od vodećeg rivala iz Lisabona.

Gosti su, čini se, rutinski odradili posao večeras. Po jedan pogodak u oba poluvremena bio je sasvim dovoljan da se upišu nova tri boda.

Porto je poveo u 36. minutu preko Tikinja, a konačan rezultat postavio je Diogo Žota pet minuta pre kraja utakmice.

Imala je i domaća ekipa nekoliko poluprilika da učini ovu utakmicu nešto zanimljivijom, ali Vitorija nije uspela ni da se ponada prvoj pobedi na domaćem terenu posle četiri meča.