БЕЛ: Мехелен слави громовника Уроша Витаса!

Српски дефанзивац дао оба гола у победи над Кортрајком у гостима.

Фудбал 12.02.2017 | 09:30
Каква партија Уроша Витаса. Овај 24-годишњи Нишлија одиграо је можда и најбољи меч од доласка у Белгију, а Мехелен је његовим головим савладао домаћи Кортрајк са 2:0 у мечу 26. кола белгијског шампионата.

То је екипи Мехелена била прва победа на страни после два везана пораза и ова екипа сада опет има добре шансе у борби за место у плеј-офу.

Већ у осмом минуту некадашњи дефанзивац београдско Рада затресао је противничку мрежу и најавио да ће ово бити лепо вече и за њега и за Мехелен.

Ствари су постале још лакше за госте када је у 58. минут други жути картон и искључење зарадио хрватски интернационалац Томислав Барбарић.

А када је новим поготком само минут касније Витас заокружио сјајну партију и одвео Мехелен на 2:0, било је јасно ко ће освојити бодове.

Витас је вечерас дошао до бројке од четири гола у сезони, јер је претходно дао по један гол и у дуелима са Мускроном и Гентом.