BEL: Mehelen slavi gromovnika Uroša Vitasa!

Srpski defanzivac dao oba gola u pobedi nad Kortrajkom u gostima.

Fudbal 12.02.2017 | 09:30
Kakva partija Uroša Vitasa. Ovaj 24-godišnji Nišlija odigrao je možda i najbolji meč od dolaska u Belgiju, a Mehelen je njegovim golovim savladao domaći Kortrajk sa 2:0 u meču 26. kola belgijskog šampionata.

To je ekipi Mehelena bila prva pobeda na strani posle dva vezana poraza i ova ekipa sada opet ima dobre šanse u borbi za mesto u plej-ofu.

Već u osmom minutu nekadašnji defanzivac beogradsko Rada zatresao je protivničku mrežu i najavio da će ovo biti lepo veče i za njega i za Mehelen.

Stvari su postale još lakše za goste kada je u 58. minut drugi žuti karton i isključenje zaradio hrvatski internacionalac Tomislav Barbarić.

A kada je novim pogotkom samo minut kasnije Vitas zaokružio sjajnu partiju i odveo Mehelen na 2:0, bilo je jasno ko će osvojiti bodove.

Vitas je večeras došao do brojke od četiri gola u sezoni, jer je prethodno dao po jedan gol i u duelima sa Muskronom i Gentom.