ХОЛ: Не помаже ни сељачко „цијепање“, титула стиже у Ротердам!

Лидер Фајенорд преживео насртај ратоборних играча Гронингена и рутински славио са 2:0.

Фудбал 12.02.2017 | 09:00
Још један шампионски искорак Фајенорда. Пехар намењен прваку Холандије све је ближи Ротердаму, а после нове рутинске победе над Гронингеном од 2:0, сан о освајајњу највреднијег холандског пехара после 18 година итекако постаје јава за навијаче популарног тима. Опет је Фајенорд био најбољи у оном по чему је познат - чувању предности.

На претходних 21  утакмица на којима су водили фудбалери Ђованија ван Брнкхорста су на крају и славили, а тако је било и вечерас. На распордатом Де Кајпу пред 50.000 гледалаца Јенс Торнстра се побринуо за ново славље лидера који с утакмицом више бежи првом пратиоцу Ајаксу чак осам бодова.

Имао је Фајенорд проблем да откључа бункер гостију, који су вечерас приказали прави анти-фудбал на ротерданском стадиону. Праћени подршком тачно 185 својих навијача (толико их је дошло) гости са севера Холандије су желели само да што дуже одоле, да "убију" утакмицу и пробају да се извуку са бодом. Није им пошло за ногом, после лепе акције у 39. минуту Торнстра је сместио лопту у мрежу за велику радост домаћина.

Гронинген није одусатајао од плана ни у већем делу другог полувремена. Више су гледали како да осакате ривала него да играју фудбал, па отуда о чист црвени картон за Бакуњу после сељачког "цепања" по ногама једног фудбалера Фајенорда.

Тај детаљ уследио је касније, неких десетак минута након што је Торнстра после слободног ударца и гужве у шеснаестерцу Гронингена дуплирао вођство домаћина и отклонио сваку сумнују у коначан исход овог меча. Овај меч остаће упамћен и по једном куриозитету. Наиме, капитен домаћина Дирк Кајт вечерас није био стартер на Де Кајпу први пут још од 2000. године када је против Фајенорда гостовао са Утрехтом. Легенда.