HOL: Ne pomaže ni seljačko „cijepanje“, titula stiže u Roterdam!

Lider Fajenord preživeo nasrtaj ratobornih igrača Groningena i rutinski slavio sa 2:0.

Fudbal 12.02.2017 | 09:00
Još jedan šampionski iskorak Fajenorda. Pehar namenjen prvaku Holandije sve je bliži Roterdamu, a posle nove rutinske pobede nad Groningenom od 2:0, san o osvajajnju najvrednijeg holandskog pehara posle 18 godina itekako postaje java za navijače popularnog tima. Opet je Fajenord bio najbolji u onom po čemu je poznat - čuvanju prednosti.

Na prethodnih 21  utakmica na kojima su vodili fudbaleri Đovanija van Brnkhorsta su na kraju i slavili, a tako je bilo i večeras. Na raspordatom De Kajpu pred 50.000 gledalaca Jens Tornstra se pobrinuo za novo slavlje lidera koji s utakmicom više beži prvom pratiocu Ajaksu čak osam bodova.

Imao je Fajenord problem da otključa bunker gostiju, koji su večeras prikazali pravi anti-fudbal na roterdanskom stadionu. Praćeni podrškom tačno 185 svojih navijača (toliko ih je došlo) gosti sa severa Holandije su želeli samo da što duže odole, da "ubiju" utakmicu i probaju da se izvuku sa bodom. Nije im pošlo za nogom, posle lepe akcije u 39. minutu Tornstra je smestio loptu u mrežu za veliku radost domaćina.

Groningen nije odusatajao od plana ni u većem delu drugog poluvremena. Više su gledali kako da osakate rivala nego da igraju fudbal, pa otuda o čist crveni karton za Bakunju posle seljačkog "cepanja" po nogama jednog fudbalera Fajenorda.

Taj detalj usledio je kasnije, nekih desetak minuta nakon što je Tornstra posle slobodnog udarca i gužve u šesnaestercu Groningena duplirao vođstvo domaćina i otklonio svaku sumnuju u konačan ishod ovog meča. Ovaj meč ostaće upamćen i po jednom kuriozitetu. Naime, kapiten domaćina Dirk Kajt večeras nije bio starter na De Kajpu prvi put još od 2000. godine kada je protiv Fajenorda gostovao sa Utrehtom. Legenda.