ИТА: Фиорентина код куће немилосрдна!

Побједа Фиорентине у 24. колу Серије А. Рутински против Удинезеа 3:0.  Виола заборавила римски хорор, па се истресла на Зебрама! Љубичасти одговорили на прави начин.

Фудбал 11.02.2017 | 23:20
Фудбалери Фиорентине побиједили су Удинезе 3:0 у једином мечу 24. кола суботњег програма Серије А.

Овом побједом на табели су се изједначили са Миланом, који има и меч мање. Обе екипе имају по 40 бодова. На другој страни Удинезе је на 12. позицији са 29 бодова.

Фиорентина је повела у финишу првог полувремена. Федерико Бернардески је одлично шутирао искоса са лијеве стране. Лопта је погодила пречку, а Борха Валеро се нашао на правом мјесту те је одбијену лопту смјестио у мрежу Удинезеа.

Сличан покушај Бабакара у 62. минуту. Уз малу помоћ одбране гостију то је 2:0 и побједник је био одлучен.

Коначних Фиорентина - Удинезе 3:0 поставља у финишу утакмице ударцем са "бијеле тачке " Федерико Бернардески.

Фиорентина је победила четврти пут на последњих шест првенствених утакмица, а најбитније је да је то урадила у стилу после дебакла пре неколико дана у Риму када их је Рома разбила са 4:0. Виола је одговорила убедљивом победом над Удинезеом - 3:0.

Да не беше оне прокоцкане победе против Ђенове, Виола би сада имала биланс од пет победа на последњих шест утакмица. Међутим, ни ово није лоше после слабог почетка сезоне... Изједначили су се са Миланом на табели и јуре визу за Лигу Европе.

Удинезе је пружио достојан отпор у појединим моментима првог полувремена, али када је пропустио неке солидне шансе при резултату 0:0, уследила је жестока казна. Виола ја начела Зебре после две праве мајсторије. Прво је Бернардески погодио пречку, да би Валероодбијену лопту примио на груди и потом је елегантно пласирао у мрежу одличног Карнезиса.

После сат времена игре, било је 2:0 за домаће. Овога пута је Валеро асистент, а КумаБабакар је егзекутор у одсуство првог стрелца Калинића. Други гол је убио све наде индиспонираних гостију из Фриулије.

У финишу је Бернардески изнудио пенал и потом га претворио у 3:0 што је била права круна његове одличне партије. Виолина „дестека“ заиста израста у једног од најбољих италијанских фудбалера...