ITA: Fiorentina kod kuće nemilosrdna!

Pobjeda Fiorentine u 24. kolu Serije A. Rutinski protiv Udinezea 3:0.  Viola zaboravila rimski horor, pa se istresla na Zebrama! Ljubičasti odgovorili na pravi način.

Fudbal 11.02.2017 | 23:20
Fudbaleri Fiorentine pobijedili su Udineze 3:0 u jedinom meču 24. kola subotnjeg programa Serije A.

Ovom pobjedom na tabeli su se izjednačili sa Milanom, koji ima i meč manje. Obe ekipe imaju po 40 bodova. Na drugoj strani Udineze je na 12. poziciji sa 29 bodova.

Fiorentina je povela u finišu prvog poluvremena. Federiko Bernardeski je odlično šutirao iskosa sa lijeve strane. Lopta je pogodila prečku, a Borha Valero se našao na pravom mjestu te je odbijenu loptu smjestio u mrežu Udinezea.

Sličan pokušaj Babakara u 62. minutu. Uz malu pomoć odbrane gostiju to je 2:0 i pobjednik je bio odlučen.

Konačnih Fiorentina - Udineze 3:0 postavlja u finišu utakmice udarcem sa "bijele tačke " Federiko Bernardeski.

Fiorentina je pobedila četvrti put na poslednjih šest prvenstvenih utakmica, a najbitnije je da je to uradila u stilu posle debakla pre nekoliko dana u Rimu kada ih je Roma razbila sa 4:0. Viola je odgovorila ubedljivom pobedom nad Udinezeom - 3:0.

Da ne beše one prokockane pobede protiv Đenove, Viola bi sada imala bilans od pet pobeda na poslednjih šest utakmica. Međutim, ni ovo nije loše posle slabog početka sezone... Izjednačili su se sa Milanom na tabeli i jure vizu za Ligu Evrope.

Udineze je pružio dostojan otpor u pojedinim momentima prvog poluvremena, ali kada je propustio neke solidne šanse pri rezultatu 0:0, usledila je žestoka kazna. Viola ja načela Zebre posle dve prave majstorije. Prvo je Bernardeski pogodio prečku, da bi Valeroodbijenu loptu primio na grudi i potom je elegantno plasirao u mrežu odličnog Karnezisa.

Posle sat vremena igre, bilo je 2:0 za domaće. Ovoga puta je Valero asistent, a KumaBabakar je egzekutor u odsustvo prvog strelca Kalinića. Drugi gol je ubio sve nade indisponiranih gostiju iz Friulije.

U finišu je Bernardeski iznudio penal i potom ga pretvorio u 3:0 što je bila prava kruna njegove odlične partije. Violina „desteka“ zaista izrasta u jednog od najboljih italijanskih fudbalera...