ФРА: Лион поражен, ''петарда'' Монака...!

Екипа Генгана савладала је Олимпик Лион у првом суботњем мечу 25. кола Лиге 1 – 2:1 (2:1).

Фудбал 11.02.2017 | 22:40
'Лавови' су претрпели десет пораз у сезони, па ће остати четврти са 40 бодова, док је Генган стигао до деветог тријумфа и налази се на осмој позицији на табели са шест бодова мање.

Гости су боље почели, пошто су повели већ у десетом минуту преко Алексанера Лаказета, коме је то био десети гол у последњих девет мечева.

Међутим, већ до полувремена дошло је до преокрета. Најпре је Диало изједначио у 30. минуту, да би, испоставиће се, само четири минута касније, Бенезе поставио коначан резултат.

На отварању кола, Пари Сен Жермен био је убедљив на гостовању Бордоу (3:0). Фудбалери Монака декасирали су Мец са 5:0.

Монако је тако поново стекао три бода предности у односу на ПСЖ на челу табеле.

Звезда вечери био је Мбапе који је постигао три гола, а уз њега је заблистао и Фалкао са два.

Победу код куће остварио је и Дижон против Каена - 2:0, а голове су постигли Абид у финипу првог и Диони у финишу другог дела.

Анжер је изненадио Лил и славио је у гостима са 21. Капел је постигао први гол у 20. минуту, изједначио је Бисума у 27, али је Томас у 60. оверио победу гостију.

Сјајан меч на гостовању Нансију одиграо је Монпеље који је славио са убедљивих 3:0 головима Мбензе, Мунија и поново Мбензе.

Неочекивано ефикасно вече у француском фудбалу заокружио је Тулуз који је био бољи од Бастије са 4:1.

Делор, Брајтвајт (2) и Диоп били су стрелци за домаћина, а Онијанге за госте који су меч завршили са деветорицом. Тулуз је девети са 33 бода, а Бастија претпоследња са 22.

Лига 1 – 25. коло:

Генган – Лион 2:1
Дижон – Каен 2:0
Лил – Анже 1:2
Монако – Мец 5:0
Нанси – Монпеље 0:3
Тулуз – Бастија 4:1