FRA: Lion poražen, ''petarda'' Monaka...!

Ekipa Gengana savladala je Olimpik Lion u prvom subotnjem meču 25. kola Lige 1 – 2:1 (2:1).

Fudbal 11.02.2017 | 22:40
'Lavovi' su pretrpeli deset poraz u sezoni, pa će ostati četvrti sa 40 bodova, dok je Gengan stigao do devetog trijumfa i nalazi se na osmoj poziciji na tabeli sa šest bodova manje.

Gosti su bolje počeli, pošto su poveli već u desetom minutu preko Aleksanera Lakazeta, kome je to bio deseti gol u poslednjih devet mečeva.

Međutim, već do poluvremena došlo je do preokreta. Najpre je Dialo izjednačio u 30. minutu, da bi, ispostaviće se, samo četiri minuta kasnije, Beneze postavio konačan rezultat.

Na otvaranju kola, Pari Sen Žermen bio je ubedljiv na gostovanju Bordou (3:0). Fudbaleri Monaka dekasirali su Mec sa 5:0.

Monako je tako ponovo stekao tri boda prednosti u odnosu na PSŽ na čelu tabele.

Zvezda večeri bio je Mbape koji je postigao tri gola, a uz njega je zablistao i Falkao sa dva.

Pobedu kod kuće ostvario je i Dižon protiv Kaena - 2:0, a golove su postigli Abid u finipu prvog i Dioni u finišu drugog dela.

Anžer je iznenadio Lil i slavio je u gostima sa 21. Kapel je postigao prvi gol u 20. minutu, izjednačio je Bisuma u 27, ali je Tomas u 60. overio pobedu gostiju.

Sjajan meč na gostovanju Nansiju odigrao je Monpelje koji je slavio sa ubedljivih 3:0 golovima Mbenze, Munija i ponovo Mbenze.

Neočekivano efikasno veče u francuskom fudbalu zaokružio je Tuluz koji je bio bolji od Bastije sa 4:1.

Delor, Brajtvajt (2) i Diop bili su strelci za domaćina, a Onijange za goste koji su meč završili sa devetoricom. Tuluz je deveti sa 33 boda, a Bastija pretposlednja sa 22.

Liga 1 – 25. kolo:

Gengan – Lion 2:1
Dižon – Kaen 2:0
Lil – Anže 1:2
Monako – Mec 5:0
Nansi – Monpelje 0:3
Tuluz – Bastija 4:1