Закувава се у Цвајти! Брауншвајг опет није добио, шанса за Динамо и Унион!

Вечерас три утакмице - три ремија!

Фудбал 10.02.2017 | 21:40
Ајнтрахт из Брауншвајга, доскорашњи лидер Цвајте, налази се у озбиљној кризи и тоне све више! Екипа која је врло амбициозно ушла у ову сезону, са жељом да у години када прославља пет деценије од своје једине титуле уђе у Бундеслигу, ни на четвртом мечу заредом није успела да оствари победу, што отвара могућност Динаму из Дрездена и Унион Берлину да се активно укључе у трку за треће место.

Ајнтрахт је вечерас водио од 23. минута на гостовању Нирнбергу, али није успео да задржи тз предност. Домаћи састав изједначио је почетком другог полувремена преко Сабирија и резултат се више није мењао. Шампион из 1967. тако ће морати да настави "да трага" за првом победом у 2017. години...

Нерешено су завршена и преостала два данашња окршаја у немачкој другој лиги. Ауе и Гројтер одиграли су без голова, док је у Дизелдорфу на мечу Фортуна - Кајзерлаутерн било 1:1. Водили су гости поготком Глацела у 54. минуту, а само пет минута касније коначан резултат поставио је Соботка...

Када је табела у питању после ове рунде би могло доста да се закува. Штутгарт водио са 38 бодова, а следе Брауншвајг и Хановер, са 36, односно 35 бодова. Унион у недељу има зицер код куће, пошто му долази слабашна Арминија, тако да може да дође до бројке 35, а уколико добије и Дрезден на гостовању Санкт Паулију, доћи ће на 34. Тако бисмо имали пет екипа које би се од наредне рунде готово равноправно бориле за прва три места и пласман у елиту...