Zakuvava se u Cvajti! Braunšvajg opet nije dobio, šansa za Dinamo i Union!

Večeras tri utakmice - tri remija!

Fudbal 10.02.2017 | 21:40
Ajntraht iz Braunšvajga, doskorašnji lider Cvajte, nalazi se u ozbiljnoj krizi i tone sve više! Ekipa koja je vrlo ambiciozno ušla u ovu sezonu, sa željom da u godini kada proslavlja pet decenije od svoje jedine titule uđe u Bundesligu, ni na četvrtom meču zaredom nije uspela da ostvari pobedu, što otvara mogućnost Dinamu iz Drezdena i Union Berlinu da se aktivno uključe u trku za treće mesto.

Ajntraht je večeras vodio od 23. minuta na gostovanju Nirnbergu, ali nije uspeo da zadrži tz prednost. Domaći sastav izjednačio je početkom drugog poluvremena preko Sabirija i rezultat se više nije menjao. Šampion iz 1967. tako će morati da nastavi "da traga" za prvom pobedom u 2017. godini...

Nerešeno su završena i preostala dva današnja okršaja u nemačkoj drugoj ligi. Aue i Grojter odigrali su bez golova, dok je u Dizeldorfu na meču Fortuna - Kajzerlautern bilo 1:1. Vodili su gosti pogotkom Glacela u 54. minutu, a samo pet minuta kasnije konačan rezultat postavio je Sobotka...

Kada je tabela u pitanju posle ove runde bi moglo dosta da se zakuva. Štutgart vodio sa 38 bodova, a slede Braunšvajg i Hanover, sa 36, odnosno 35 bodova. Union u nedelju ima zicer kod kuće, pošto mu dolazi slabašna Arminija, tako da može da dođe do brojke 35, a ukoliko dobije i Drezden na gostovanju Sankt Pauliju, doći će na 34. Tako bismo imali pet ekipa koje bi se od naredne runde gotovo ravnopravno borile za prva tri mesta i plasman u elitu...