ФРА: ЗаЛИЛао га Кавани, коцкао се Ареола, пресудио Моура!

Занимљива утакмица на Парку принчева - 2:1...

Фудбал 07.02.2017 | 23:50
Коцкао се Пари Сен Жермен, али на крају добио! Повели су Свеци с 1:0 против Лила, гост се вратио услед велике грешке голмана Алфонсеа Ареоле, али је Лукас Моура пресудио и донео важна три бода Свецима у 24. колу Лиге 1 - 2:1 (0:0).

Пари Сен Жермен се мучио читавих 70 минута како би пробио непробојни оклоп Лила, а када је деловало да би Свеци могли да направе кикс на свом терену указао се сјајни Единсон Кавани.

Није успевао тим Унаја Емерија да дође до гола, имао је теренску иницијативу, али се чини да је последња трећина у нападу била највећи проблем.

И како то обично бива ове сезоне Кавани је одрадио највећи део посла. У 70. минуту ПСЖ је добио слободан ударац са стране, лопта је уз доста среће стигла на другу стативу, а Уругвајац је прави магнет за овакве ситуације и главом је матирао голмана Енејаму.

Био је то 23. гол Каванија у шампионату и тиме је увећао предност на врху табеле листе стрелаца у односу на Александреа Лаказета који је дао 18.

Потом је уследио шок. Голман Ареола се заиграо па је Лил преко златне резерве Де Превијадошао до изједначења у 86. минуту.

Ипак, кестење из ватре извадио је Лукас Моура поготком у 91. минуту после чега је настао делиријум на стадиону у Паризу.

ПСЖ и поред победе није на првом месту на табели када се гледа тимски, јер је Монако испред три бода. Кнежеви су данас савладали Монпеље с 2:1 и тако остали први.

Лил је показао да се није забадава појачавао ове зиме, али је ПСЖ имао кеца у рукаву.