FRA: ZaLILao ga Kavani, kockao se Areola, presudio Moura!

Zanimljiva utakmica na Parku prinčeva - 2:1...

Fudbal 07.02.2017 | 23:50
Kockao se Pari Sen Žermen, ali na kraju dobio! Poveli su Sveci s 1:0 protiv Lila, gost se vratio usled velike greške golmana Alfonsea Areole, ali je Lukas Moura presudio i doneo važna tri boda Svecima u 24. kolu Lige 1 - 2:1 (0:0).

Pari Sen Žermen se mučio čitavih 70 minuta kako bi probio neprobojni oklop Lila, a kada je delovalo da bi Sveci mogli da naprave kiks na svom terenu ukazao se sjajni Edinson Kavani.

Nije uspevao tim Unaja Emerija da dođe do gola, imao je terensku inicijativu, ali se čini da je poslednja trećina u napadu bila najveći problem.

I kako to obično biva ove sezone Kavani je odradio najveći deo posla. U 70. minutu PSŽ je dobio slobodan udarac sa strane, lopta je uz dosta sreće stigla na drugu stativu, a Urugvajac je pravi magnet za ovakve situacije i glavom je matirao golmana Enejamu.

Bio je to 23. gol Kavanija u šampionatu i time je uvećao prednost na vrhu tabele liste strelaca u odnosu na Aleksandrea Lakazeta koji je dao 18.

Potom je usledio šok. Golman Areola se zaigrao pa je Lil preko zlatne rezerve De Previjadošao do izjednačenja u 86. minutu.

Ipak, kestenje iz vatre izvadio je Lukas Moura pogotkom u 91. minutu posle čega je nastao delirijum na stadionu u Parizu.

PSŽ i pored pobede nije na prvom mestu na tabeli kada se gleda timski, jer je Monako ispred tri boda. Kneževi su danas savladali Monpelje s 2:1 i tako ostali prvi.

Lil je pokazao da se nije zabadava pojačavao ove zime, ali je PSŽ imao keca u rukavu.