ФРА: Милина је гледати шампионски Монако, Бордо моћан са Вулетом и Гајићем!

Кнежеви тријумфом над Монпељеом (2:1) сачували лидерску позицију.

Фудбал 07.02.2017 | 21:30
Када им је дан и када хоће да играју унапред- милина их је гледати! Погађате пишемо о фудбалерима Монака који су тријумфом против Монпеља одбранили лидерску позицију и још једном доказали да су зрели за шампионска одличија. Истина, Кнежеви су се у финишу меча грчевито бранили, али су сасвим заслужено стигли до целог плена: Монпеље – Монако 1:2.

Ако ништа друго, онда због нападачког талента коју су пулени Леонарда Жардима још једом демонстрирали. Убитачни фронтални напади Монака дошли су до изражаја у првом делу меча са Монпељеом. Четири минута било је довољно Глику и Лотину да донесу велику предност Кнежевима – 2:0.

Био је то период меча којим су гости доминирали. Чинило се да могу да дају гол када год пожеле, али у наставку смо видели жесток одговор Монпељеа. Почетком другог полувремена Хилтон је поново отворио утакмицу и натерао лидера да се грчевито брани. Било је много врућих ситуација испред Данијела Субашића, повремено је гол висио у ваздуху. На крају је,ипак, Леонардо Жардим подигао руке у знак победе. Иначе, Монако је од 88.минута играо са играчем мање после другог жутог картона Жемерсона.

Ако је било неких дилема, сада их више нема: млади репрезентативац Србије Вукашин Јовановић направио је одличан потез одлуком да дође на позајмице у редове Бордоа. Некадашњи штопер Црвене звезде, који је играо мечеве за Б тим Зенита, по кратком поступку је добио поверење тренера Гуверника. И био је својеврсни талисман Бордоу на гостовају Каену - 4:0. Велики тријумф Бордоа

Катастрофална игра одбране Каена олакшала је посао тиму за који су 90 минута играли млади репрезентативци Србије Милан Гајић и Вукашин Јовановић. Играо се десети минут када је Да Силва промашио лопту на центру, а Ролан се сстуштио ка голу и донео Бордоу вођство. Гости су нападачки изгледали изузетно потентно. Јер се после Ролана разиграо и Камано. Довољно за убедљиву победу од 4:0 на коју је тачку ставио Плашил.