FRA: Milina je gledati šampionski Monako, Bordo moćan sa Vuletom i Gajićem!

Kneževi trijumfom nad Monpeljeom (2:1) sačuvali lidersku poziciju.

Fudbal 07.02.2017 | 21:30
Kada im je dan i kada hoće da igraju unapred- milina ih je gledati! Pogađate pišemo o fudbalerima Monaka koji su trijumfom protiv Monpelja odbranili lidersku poziciju i još jednom dokazali da su zreli za šampionska odličija. Istina, Kneževi su se u finišu meča grčevito branili, ali su sasvim zasluženo stigli do celog plena: Monpelje – Monako 1:2.

Ako ništa drugo, onda zbog napadačkog talenta koju su puleni Leonarda Žardima još jedom demonstrirali. Ubitačni frontalni napadi Monaka došli su do izražaja u prvom delu meča sa Monpeljeom. Četiri minuta bilo je dovoljno Gliku i Lotinu da donesu veliku prednost Kneževima – 2:0.

Bio je to period meča kojim su gosti dominirali. Činilo se da mogu da daju gol kada god požele, ali u nastavku smo videli žestok odgovor Monpeljea. Početkom drugog poluvremena Hilton je ponovo otvorio utakmicu i naterao lidera da se grčevito brani. Bilo je mnogo vrućih situacija ispred Danijela Subašića, povremeno je gol visio u vazduhu. Na kraju je,ipak, Leonardo Žardim podigao ruke u znak pobede. Inače, Monako je od 88.minuta igrao sa igračem manje posle drugog žutog kartona Žemersona.

Ako je bilo nekih dilema, sada ih više nema: mladi reprezentativac Srbije Vukašin Jovanović napravio je odličan potez odlukom da dođe na pozajmice u redove Bordoa. Nekadašnji štoper Crvene zvezde, koji je igrao mečeve za B tim Zenita, po kratkom postupku je dobio poverenje trenera Guvernika. I bio je svojevrsni talisman Bordou na gostovaju Kaenu - 4:0. Veliki trijumf Bordoa

Katastrofalna igra odbrane Kaena olakšala je posao timu za koji su 90 minuta igrali mladi reprezentativci Srbije Milan Gajić i Vukašin Jovanović. Igrao se deseti minut kada je Da Silva promašio loptu na centru, a Rolan se sstuštio ka golu i doneo Bordou vođstvo. Gosti su napadački izgledali izuzetno potentno. Jer se posle Rolana razigrao i Kamano. Dovoljno za ubedljivu pobedu od 4:0 na koju je tačku stavio Plašil.