ИТА: Квадрадов "пројектил" ријешио "Дерби Италије"!

Фудбалери Јувентуса савладали су Интер 1:0, у 236. "Дербију Италије", 195. лигашком окршају "Старе даме" и "Неразура". Голчина! Квадрадо одлучио "Дерби Италије"! Сјајно прво полувреме, па затишје у наставку. Јувентус савладао Интер и продужио низ победа пред својим навијачима на 28 мечева.

Фудбал 06.02.2017 | 10:00
Меч је решио Колумбијац Хуан Квадрадом сјајним голом у 45. минуту, "пројектилом" са више од 20 метара који није успео да обузда Самир Ханданович.

Иако је Интер имао укупно више шутева, Јувентус је био много опаснији у недељу увече, домаћин је два пута погађао оквир гола пре вођства, преко Паула Дибале и Миралема Пјанића.

Интер је меч завршио са десеторицом играча на терену због искључења Ивана Перишића у 95. минуту.

Јувентус је славио трећи пут у низу, 18. у сезони и задржао шест бодова предности испред Наполија који има меч мање.

Имао је и Интер своје прилике. Жоао Марио покушао је ударцем са око 16 метара (поред гола и "укопаног" Буфона), а најближи поготку био је Иван Перишић, чији ударац главом је Буфон успео да одбрани.

Задовољни стеченом предношћу, домаћи фудбалери препустили су теренску иницијативу "неразурима", који нису успели да запрете Буфону, док су Јувентусу оставили много простора за контре.

Могао је Марио Манџукић да стави тачку на дерби у 87. минуту, али невероватни Хандановић на голу гостију је изашао као победник.

Тактичком игром "бјанконери" су зауставили све покушаје ривала и стигли до укупно 88. тријумфа против Интера у првенственим дуелима.

Интер је сусрет завршио са 10 играча, јер је Перишић у петом минуту надокнаде направио глупост и због приговора зарадио директан црвени картон.

Тим Макса Алегрија учврстио се на првој позицији, а у среду ће у гостима Кротонеу, моћи додатно да одмакне.

Интеру, који је прекинуо серију од седам победа у Серији А, остаје борба за места која воде у Европу, а од титуле готово извесно неће бити ништа.

У следећем колу Јувентус гостује Кротонеу, а Интер чека Емполи.

"ДЕРБИ ИТАЛИЈЕ" ЗАНИМЉИВОСТИ

- први меч одигран 1909: Јувентус - Интер 2:0

- најбољи стријелци на дербију: 12 голова - Ђузепе Сињори (Интер), Омар Сивори (Јувентус), Роберто Бонинсења (Интер 9, Јувентус 3)

- најубједљивија побједа: Јувентус - Интер 9:1 (1961)

- 195. првенствени дерби, побједе: Јувентус 88, Интер 58, 49 ремија