ITA: Kvadradov "projektil" riješio "Derbi Italije"!

Fudbaleri Juventusa savladali su Inter 1:0, u 236. "Derbiju Italije", 195. ligaškom okršaju "Stare dame" i "Nerazura". Golčina! Kvadrado odlučio "Derbi Italije"! Sjajno prvo poluvreme, pa zatišje u nastavku. Juventus savladao Inter i produžio niz pobeda pred svojim navijačima na 28 mečeva.

Fudbal 06.02.2017 | 10:00
Meč je rešio Kolumbijac Huan Kvadradom sjajnim golom u 45. minutu, "projektilom" sa više od 20 metara koji nije uspeo da obuzda Samir Handanovič.

Iako je Inter imao ukupno više šuteva, Juventus je bio mnogo opasniji u nedelju uveče, domaćin je dva puta pogađao okvir gola pre vođstva, preko Paula Dibale i Miralema Pjanića.

Inter je meč završio sa desetoricom igrača na terenu zbog isključenja Ivana Perišića u 95. minutu.

Juventus je slavio treći put u nizu, 18. u sezoni i zadržao šest bodova prednosti ispred Napolija koji ima meč manje.

Imao je i Inter svoje prilike. Žoao Mario pokušao je udarcem sa oko 16 metara (pored gola i "ukopanog" Bufona), a najbliži pogotku bio je Ivan Perišić, čiji udarac glavom je Bufon uspeo da odbrani.

Zadovoljni stečenom prednošću, domaći fudbaleri prepustili su terensku inicijativu "nerazurima", koji nisu uspeli da zaprete Bufonu, dok su Juventusu ostavili mnogo prostora za kontre.

Mogao je Mario Mandžukić da stavi tačku na derbi u 87. minutu, ali neverovatni Handanović na golu gostiju je izašao kao pobednik.

Taktičkom igrom "bjankoneri" su zaustavili sve pokušaje rivala i stigli do ukupno 88. trijumfa protiv Intera u prvenstvenim duelima.

Inter je susret završio sa 10 igrača, jer je Perišić u petom minutu nadoknade napravio glupost i zbog prigovora zaradio direktan crveni karton.

Tim Maksa Alegrija učvrstio se na prvoj poziciji, a u sredu će u gostima Krotoneu, moći dodatno da odmakne.

Interu, koji je prekinuo seriju od sedam pobeda u Seriji A, ostaje borba za mesta koja vode u Evropu, a od titule gotovo izvesno neće biti ništa.

U sledećem kolu Juventus gostuje Krotoneu, a Inter čeka Empoli.

"DERBI ITALIJE" ZANIMLJIVOSTI

- prvi meč odigran 1909: Juventus - Inter 2:0

- najbolji strijelci na derbiju: 12 golova - Đuzepe Sinjori (Inter), Omar Sivori (Juventus), Roberto Boninsenja (Inter 9, Juventus 3)

- najubjedljivija pobjeda: Juventus - Inter 9:1 (1961)

- 195. prvenstveni derbi, pobjede: Juventus 88, Inter 58, 49 remija