БЛ: Ајнтрах сломио "фењераша" и остао испред Борусије!

Фудбалери Ајнтрахта савладали су Дармштат 2:0, у последњем мечу 19. кола немачке Бундеслиге. Мијатов Ајнтрахт не одустаје од Лиге шампиона! Ајнтрахт је у посљедњих 15 минута сломио бункер Дармштата (2:0) у 19. колу и стигао до трећег мјеста на табели Бундеслиге које води директно у Лигу шампиона. Аугзбург до побједе у 94. минуту послије преокрета.

Фудбал 06.02.2017 | 09:00
Домаћин је до тријумфа стигао погоцима Макота Хасебеа и Антеа Ребића у последњих 15 минута утакмице у Франкфурту.

Ајнтрахт је потпуно надиграо госте и заслужено славио трећи пут у последња четири кола, а останак на трећој позицији с бодом испред Борусије Дортмунд.

Тим из Франкфурта има седам мање од другопласираног Лајпцига, а 11 од лидера Бајерна, а у следећем колу гостује Бајеру у Леверкузену.

Дармштат је петим поразом у шест кола остао закуцан на последње место на табели са свега девет бодова, седам од сигурне зоне, а у следећем колу дочекује Дортмунд.

Екипа из Франкфурта је уписала 10. овосезонску побједу.

Ипак, до три бода стигли су тешком муком против "фењераша" Дармштата, који је одолијевао до 75. минута, кад је једанаестерац скривио Швеђанин, а "наше горе лист" Александер Милошевић.

Са "креча" је рутински погодио Макото Хасебе, да би у 84. минуту Анте Ребић разријешио све дилеме након асистенције Александра Мајера - 2:0.

Изабраници Нике Ковача су били много бољи ривал на терену, имали су Мајер и Давид Абрахам неколико добрих шанси у првом дијелу, али је најближи поготку ипак био "фењераш" у 35. минуту кад је Петер Нимајер погодио стативу Ајнтрахта.

Понајбољу шансу за Ајнтрахт створио је млади репрезентатативац Србије Мијат Гаћиновић у 45. минуту кад се одлично снашао и примирио лопту, али је за мало био непрецизан.

Свјетски првак из Новог Зеланда са "орлићима" је играо до 85. минута на "Комерцбанк Арени" и био један од бољих у тиму хрватског тренера Нике Ковача.

У режији младог Требињца је у 69. минуту Ајнтрахт такође затресао мрежу, стријелац је био Тимоти Чандлер, али је тај гол оправдано поништен због офсајда.

Ипак, то није нимало помогло екипи Торстена Фрингса, која је "закуцана" за дно табеле...

Вердер је и даље без побједе у 2017. години.

На "WWК Арени", тим из Бремена је два пута водио и био близу побједе над домаћим Аугзбургом, да би на крају остао и без једног бода након што се у четвртом минуту судијске надокнаде одлично у казненом простору снашао Раул Бобадиља и погодио за преокрет домаћина - 3:2.

Српски интернационалац Милош Зељковић солидно је одиграо цијелу утакмицу за Вердер и због оштрог старта зарадио жути картон у финишу.