BL: Ajntrah slomio "fenjeraša" i ostao ispred Borusije!

Fudbaleri Ajntrahta savladali su Darmštat 2:0, u poslednjem meču 19. kola nemačke Bundeslige. Mijatov Ajntraht ne odustaje od Lige šampiona! Ajntraht je u posljednjih 15 minuta slomio bunker Darmštata (2:0) u 19. kolu i stigao do trećeg mjesta na tabeli Bundeslige koje vodi direktno u Ligu šampiona. Augzburg do pobjede u 94. minutu poslije preokreta.

Fudbal 06.02.2017 | 09:00
Domaćin je do trijumfa stigao pogocima Makota Hasebea i Antea Rebića u poslednjih 15 minuta utakmice u Frankfurtu.

Ajntraht je potpuno nadigrao goste i zasluženo slavio treći put u poslednja četiri kola, a ostanak na trećoj poziciji s bodom ispred Borusije Dortmund.

Tim iz Frankfurta ima sedam manje od drugoplasiranog Lajpciga, a 11 od lidera Bajerna, a u sledećem kolu gostuje Bajeru u Leverkuzenu.

Darmštat je petim porazom u šest kola ostao zakucan na poslednje mesto na tabeli sa svega devet bodova, sedam od sigurne zone, a u sledećem kolu dočekuje Dortmund.

Ekipa iz Frankfurta je upisala 10. ovosezonsku pobjedu.

Ipak, do tri boda stigli su teškom mukom protiv "fenjeraša" Darmštata, koji je odolijevao do 75. minuta, kad je jedanaesterac skrivio Šveđanin, a "naše gore list" Aleksander Milošević.

Sa "kreča" je rutinski pogodio Makoto Hasebe, da bi u 84. minutu Ante Rebić razriješio sve dileme nakon asistencije Aleksandra Majera - 2:0.

Izabranici Nike Kovača su bili mnogo bolji rival na terenu, imali su Majer i David Abraham nekoliko dobrih šansi u prvom dijelu, ali je najbliži pogotku ipak bio "fenjeraš" u 35. minutu kad je Peter Nimajer pogodio stativu Ajntrahta.

Ponajbolju šansu za Ajntraht stvorio je mladi reprezentatativac Srbije Mijat Gaćinović u 45. minutu kad se odlično snašao i primirio loptu, ali je za malo bio neprecizan.

Svjetski prvak iz Novog Zelanda sa "orlićima" je igrao do 85. minuta na "Komercbank Areni" i bio jedan od boljih u timu hrvatskog trenera Nike Kovača.

U režiji mladog Trebinjca je u 69. minutu Ajntraht takođe zatresao mrežu, strijelac je bio Timoti Čandler, ali je taj gol opravdano poništen zbog ofsajda.

Ipak, to nije nimalo pomoglo ekipi Torstena Fringsa, koja je "zakucana" za dno tabele...

Verder je i dalje bez pobjede u 2017. godini.

Na "WWK Areni", tim iz Bremena je dva puta vodio i bio blizu pobjede nad domaćim Augzburgom, da bi na kraju ostao i bez jednog boda nakon što se u četvrtom minutu sudijske nadoknade odlično u kaznenom prostoru snašao Raul Bobadilja i pogodio za preokret domaćina - 3:2.

Srpski internacionalac Miloš Zeljković solidno je odigrao cijelu utakmicu za Verder i zbog oštrog starta zaradio žuti karton u finišu.