ХОЛ: Фајенорд не да +5, Ајакс га прати...!

Фајенорд у епизоди: Ми не знамо да примимо гол, ми ћемо бити – шампиони! Тим из Ротердама славио на гостовању у Еншедеу – 2:0. Ајакс лагано, Клајвертов мали баш лош... Џастин изгубио 14 лопти, изведен у 67. минуту.

Фудбал 05.02.2017 | 17:30
Био је 17.децембар 2016.годин, Фајенорд је забележио сигуран тријумф на свом буњишту против Витесеа (3:1).  Одржавао је предност тим из Ротердама од тог тренутка на лидерској позицији Ередивизије, али је успео и да подигне стандарде.

Од тог момента Фајенорд не зна да прими гол, бар када је реч о домаћем првенству. А такав приступ донео је тиму из Ротердама тешку, али јако вредну поб еду на гостовању Твентеу у Еншедеу – 2:0.

Дуго су гости ломили отпор домаћина. Чинило се да ће Фајенорд и поред савршене дисциплине у дефанзиви направити корак уназад. Међутим, ломили су отпор Твентеа и на крају су га сломили.

Играо се 75.минут када је Елиа сјајно заврнуо лопту у средину, а бразилски штопер Ботегин је левом ногом поцепао мрежу Твентеа.

Касније је само Јоргенсен потврдио тријумф.

Ајакс је још једном одрадио оно што је до њега, четврти пут заредом је славио и ипак није дочекао кикс лидера!

Ајаксу је иначе ова данашња победа јако важна јер је у последње време врло често умео да киксне против Роде. Рецимо, на последњих шест утакмица три пута је губио бодове...

До три бода изабраници Петера Боша дошли су головима Давија Класена у 53. минуту и Армина Јунеса у судијској надокнади. Младом Немцу то је тек први гол у сезони.

У гостујућем тиму шансу је од првог минута још једном добио 17-годишњи син Патрика Клајверта - Џастин. Ипак, овога пута није се прославио. Прецизни статистичари израчунали су да је вихорни крилни нападач до 67. минута, када је изашао из игре, имао 26 контакатан са лоптом и да ју је чак 14 пута изгубио...