HOL: Fajenord ne da +5, Ajaks ga prati...!

Fajenord u epizodi: Mi ne znamo da primimo gol, mi ćemo biti – šampioni! Tim iz Roterdama slavio na gostovanju u Enšedeu – 2:0. Ajaks lagano, Klajvertov mali baš loš... Džastin izgubio 14 lopti, izveden u 67. minutu.

Fudbal 05.02.2017 | 17:30
Bio je 17.decembar 2016.godin, Fajenord je zabeležio siguran trijumf na svom bunjištu protiv Vitesea (3:1).  Održavao je prednost tim iz Roterdama od tog trenutka na liderskoj poziciji Eredivizije, ali je uspeo i da podigne standarde.

Od tog momenta Fajenord ne zna da primi gol, bar kada je reč o domaćem prvenstvu. A takav pristup doneo je timu iz Roterdama tešku, ali jako vrednu pob edu na gostovanju Tventeu u Enšedeu – 2:0.

Dugo su gosti lomili otpor domaćina. Činilo se da će Fajenord i pored savršene discipline u defanzivi napraviti korak unazad. Međutim, lomili su otpor Tventea i na kraju su ga slomili.

Igrao se 75.minut kada je Elia sjajno zavrnuo loptu u sredinu, a brazilski štoper Botegin je levom nogom pocepao mrežu Tventea.

Kasnije je samo Jorgensen potvrdio trijumf.

Ajaks je još jednom odradio ono što je do njega, četvrti put zaredom je slavio i ipak nije dočekao kiks lidera!

Ajaksu je inače ova današnja pobeda jako važna jer je u poslednje vreme vrlo često umeo da kiksne protiv Rode. Recimo, na poslednjih šest utakmica tri puta je gubio bodove...

Do tri boda izabranici Petera Boša došli su golovima Davija Klasena u 53. minutu i Armina Junesa u sudijskoj nadoknadi. Mladom Nemcu to je tek prvi gol u sezoni.

U gostujućem timu šansu je od prvog minuta još jednom dobio 17-godišnji sin Patrika Klajverta - Džastin. Ipak, ovoga puta nije se proslavio. Precizni statističari izračunali su da je vihorni krilni napadač do 67. minuta, kada je izašao iz igre, imao 26 kontakatan sa loptom i da ju je čak 14 puta izgubio...