ФРА - Куп: Бордо у 92' до пласмана, Лоријен у 112'!

Екипа Бордоа пласирала се у осмину финала Купа Француске пошто је на свом стадиону била боља од Дижона – 2:1.

Фудбал 31.01.2017 | 22:00
’Жирондинци’ су повели голом Малколма у 46. минут, да би нападач гостију Луис Диони изједначио је у 83. минуту, али је коначан резултат поставио Гајетан Лаборед у 92.

Српски фудбалер Милан Гајић одиграо је цео мелч за Бордо, а последњег дана прелазног рока у француски дошао је још један златни "орлић", Вукашин Јовановић.

Веома занимљив дуел одиграо је Лоријен који је био на прагу испадања, али је тек после продужетка успео да дође до победе и то из пенала, а прецизан са беле тачке био је Кафу у 112. минуту.

Лил је победом над Нантом обезбедио пролаз у даљу фазу такмичења, а једини погодак на мечу постигао је Себастјан Коршја у 80. минуту из пенала.

У осталим мечевима даље су се пласирале екипе Бергереца, Стразбура, Кевлија, Ниорта, а у последњем сусрету састају се Марсеј и Лијон.

Бергерец – Ленс 2:0
Бордо – Дижон 2:1