FRA - Kup: Bordo u 92' do plasmana, Lorijen u 112'!

Ekipa Bordoa plasirala se u osminu finala Kupa Francuske pošto je na svom stadionu bila bolja od Dižona – 2:1.

Fudbal 31.01.2017 | 22:00
’Žirondinci’ su poveli golom Malkolma u 46. minut, da bi napadač gostiju Luis Dioni izjednačio je u 83. minutu, ali je konačan rezultat postavio Gajetan Labored u 92.

Srpski fudbaler Milan Gajić odigrao je ceo melč za Bordo, a poslednjeg dana prelaznog roka u francuski došao je još jedan zlatni "orlić", Vukašin Jovanović.

Veoma zanimljiv duel odigrao je Lorijen koji je bio na pragu ispadanja, ali je tek posle produžetka uspeo da dođe do pobede i to iz penala, a precizan sa bele tačke bio je Kafu u 112. minutu.

Lil je pobedom nad Nantom obezbedio prolaz u dalju fazu takmičenja, a jedini pogodak na meču postigao je Sebastjan Koršja u 80. minutu iz penala.

U ostalim mečevima dalje su se plasirale ekipe Bergereca, Strazbura, Kevlija, Niorta, a u poslednjem susretu sastaju se Marsej i Lijon.

Bergerec – Lens 2:0
Bordo – Dižon 2:1