Цвајта: Бех бржи од метка, Хановер је на врху табеле!

Кајзерслаутерн новим поразом на северу Немачке (0:1) наставио агонију.

Фудбал 30.01.2017 | 23:20
Прво пролећно коло у Цвајти затворили су тријумфално фудбалери Хановера који су на свом терену савладали Кајзерслаутерн са 1:0 (0:0). За погодак одлуке побринуо се дански нападач Уфе Бехкоји је у другом наступу за свој клуб постигао првенац у дресу Хановера у 49. минуту овог сусрета.

Тај гол омогућио је тиму са севера Немачке да се изједначи на врху табеле са Штутгартом и Брауншвајгом (сва три тима тима имају по 35 бодова), али и да преузме прво место због боље гол разлике па да наставак сезоне дочека на позицији изнад њих. Све то гарантује нам узбудљиву трку за пласман у Бундеслигу, која је приоритет за фудбалере Хановера.

Што се самог меча тиче домаћин је био бољи, иако је Кајзерслаутерн у првом полувремену био равноправан противник.

Имали су гости неколико прилика преко тамопутог Осавеа, али се није истакао у тим ситуацијама. Хановер је стрпљиво сачекао и казнио неопрезност Црвених ђавола после контре па је јасно да новог тренера Мејера (донедавног кормилара Дармштада) очекује тежак посао како би сачувао некадашњег шампиона Немачке у друголигашком рангу. Кајзер тренутно има само три бода више од позиције која води у бараж за опстанак.