Cvajta: Beh brži od metka, Hanover je na vrhu tabele!

Kajzerslautern novim porazom na severu Nemačke (0:1) nastavio agoniju.

Fudbal 30.01.2017 | 23:20
Prvo prolećno kolo u Cvajti zatvorili su trijumfalno fudbaleri Hanovera koji su na svom terenu savladali Kajzerslautern sa 1:0 (0:0). Za pogodak odluke pobrinuo se danski napadač Ufe Behkoji je u drugom nastupu za svoj klub postigao prvenac u dresu Hanovera u 49. minutu ovog susreta.

Taj gol omogućio je timu sa severa Nemačke da se izjednači na vrhu tabele sa Štutgartom i Braunšvajgom (sva tri tima tima imaju po 35 bodova), ali i da preuzme prvo mesto zbog bolje gol razlike pa da nastavak sezone dočeka na poziciji iznad njih. Sve to garantuje nam uzbudljivu trku za plasman u Bundesligu, koja je prioritet za fudbalere Hanovera.

Što se samog meča tiče domaćin je bio bolji, iako je Kajzerslautern u prvom poluvremenu bio ravnopravan protivnik.

Imali su gosti nekoliko prilika preko tamoputog Osavea, ali se nije istakao u tim situacijama. Hanover je strpljivo sačekao i kaznio neopreznost Crvenih đavola posle kontre pa je jasno da novog trenera Mejera (donedavnog kormilara Darmštada) očekuje težak posao kako bi sačuvao nekadašnjeg šampiona Nemačke u drugoligaškom rangu. Kajzer trenutno ima samo tri boda više od pozicije koja vodi u baraž za opstanak.