ШПА: Лас Палмас преокренуо против Валенсије!

Валенсија као Дел Бојев пријатељ из детињства: Мунир помахнитао, Мангала заборавио наочаре! Све то ипак не умањује лепоту Лас Палмасове победе. Фудбалери Лас Палмаса победили су на свом терену екипу Валенсије са 3:1, у последњој утакмици 20. кола шпанске Примере.

Фудбал 30.01.2017 | 23:10
Лас Палмас је, после седме победе од почетка шампионата, 11. на табели са 28 бодова. Валенсија је прекинула серију од две победе и остала на 15. позицији са 19 бодова.

Валенсија је на овом мечу повела у 21. минуту голом Сантија Мине, али је домаћа екипа од тог тренутка преузела иницијативу и у наставку преокренула резултат.

Хонатан Вијера је 42. минуту изједначио резултат, а преокрету Лас Палмаса помогао је и Мунир Ел Хадади који је 51. минуту зарадио други жути картон.

Предност Лас Палмасу донео је Маурисио Лемос у 58. минуту, а три минута касније коначан резултат поставио је Кевин-Принс Боатенг.

Лас Палмас у наредном колу гостује Гранади, док Валенсија дочекује Еибар.

Свако мало, фудбалери Валенсије као добију нагон да се усред утакмице једноставно склоне са терена. У ствари, можда би било и боље да се склоне, јер оно што у тим суицидалним тренуцима раде на њему по правилу је само штетно. Тако и на концу 19. кола Примере у којем је Санти Мина донео Слепим мишевима рано вођство на Канарским острвима, али су онда гости одлучили да колективно скоче у бунар и Лас Палмасу поклоне вођство од 3:1.

Можда би Лас Палмас до бодова стигао и без “гурке“ ривала пошто је Џонатан Вијера евроголом у финишу првог полувремена изједначио резултат на 1:1. Можда би дакле. Али са оваквим ветром у леђа једноставно није могао да не победи.

Прво је Мохамед Ел Мунир свим Каталонцима који су имали дилему појаснио зашто га се Барселона одрекла упркос хвалоспевима још из његових дечачких дана. Три жута минута почетком другог полувремена одредила су даљи ток меча. Толико је Муниру било потребно да два пута натера судију Сантијага Хаимеа да му покаже жути картон.

Домаћи су тај поклон умели да цене. Само шест минута после Мунировог искључења ремек дело Маурисија Лемоса из слободног ударца. За ТВ шпице. Неодбрањиво. Прелепо. Као да су и Слепи мишеви били очарани. Па су желели да још једном награде противнике.Елијаким Мангала то је учинио тако што је једну не толико опасну лопту једноставно пропустио до Кевин-Принса Боатенга. Искусни Боатенг је могао само још једном да каже хвала.

Има дана кад Валенсија изгледа као онај Дел Бојев пријатељ из детињства. Сећате се оног што не воли да побеђује?