ŠPA: Las Palmas preokrenuo protiv Valensije!

Valensija kao Del Bojev prijatelj iz detinjstva: Munir pomahnitao, Mangala zaboravio naočare! Sve to ipak ne umanjuje lepotu Las Palmasove pobede. Fudbaleri Las Palmasa pobedili su na svom terenu ekipu Valensije sa 3:1, u poslednjoj utakmici 20. kola španske Primere.

Fudbal 30.01.2017 | 23:10
Las Palmas je, posle sedme pobede od početka šampionata, 11. na tabeli sa 28 bodova. Valensija je prekinula seriju od dve pobede i ostala na 15. poziciji sa 19 bodova.

Valensija je na ovom meču povela u 21. minutu golom Santija Mine, ali je domaća ekipa od tog trenutka preuzela inicijativu i u nastavku preokrenula rezultat.

Honatan Vijera je 42. minutu izjednačio rezultat, a preokretu Las Palmasa pomogao je i Munir El Hadadi koji je 51. minutu zaradio drugi žuti karton.

Prednost Las Palmasu doneo je Maurisio Lemos u 58. minutu, a tri minuta kasnije konačan rezultat postavio je Kevin-Prins Boateng.

Las Palmas u narednom kolu gostuje Granadi, dok Valensija dočekuje Eibar.

Svako malo, fudbaleri Valensije kao dobiju nagon da se usred utakmice jednostavno sklone sa terena. U stvari, možda bi bilo i bolje da se sklone, jer ono što u tim suicidalnim trenucima rade na njemu po pravilu je samo štetno. Tako i na koncu 19. kola Primere u kojem je Santi Mina doneo Slepim miševima rano vođstvo na Kanarskim ostrvima, ali su onda gosti odlučili da kolektivno skoče u bunar i Las Palmasu poklone vođstvo od 3:1.

Možda bi Las Palmas do bodova stigao i bez “gurke“ rivala pošto je Džonatan Vijera evrogolom u finišu prvog poluvremena izjednačio rezultat na 1:1. Možda bi dakle. Ali sa ovakvim vetrom u leđa jednostavno nije mogao da ne pobedi.

Prvo je Mohamed El Munir svim Kataloncima koji su imali dilemu pojasnio zašto ga se Barselona odrekla uprkos hvalospevima još iz njegovih dečačkih dana. Tri žuta minuta početkom drugog poluvremena odredila su dalji tok meča. Toliko je Muniru bilo potrebno da dva puta natera sudiju Santijaga Haimea da mu pokaže žuti karton.

Domaći su taj poklon umeli da cene. Samo šest minuta posle Munirovog isključenja remek delo Maurisija Lemosa iz slobodnog udarca. Za TV špice. Neodbranjivo. Prelepo. Kao da su i Slepi miševi bili očarani. Pa su želeli da još jednom nagrade protivnike.Elijakim Mangala to je učinio tako što je jednu ne toliko opasnu loptu jednostavno propustio do Kevin-Prinsa Boatenga. Iskusni Boateng je mogao samo još jednom da kaže hvala.

Ima dana kad Valensija izgleda kao onaj Del Bojev prijatelj iz detinjstva. Sećate se onog što ne voli da pobeđuje?