АБА: Ослабљена и уморна Звезда од -15 до 20-0!

Морнар није дао предаха шампиону: Звезда се озбиљно презнојила, али је изједначила рекорд АБА лиге! Црвено-бели се намучили са Баранима, али су на крају поставили ствари на своје место и дошли до 20. славља у регионалном такмичењу.

Кошарка 30.01.2017 | 20:10
Екипа Дејана Радоњића је уз много потешкоћа у Пиониру победила Морнар из Бара са 82:71, у последњем мечу 20. рунде.

Црвено-бели су овај меч одиграли без Јовића, Кузмића и Дангубића, а наспрам себе су имали и веома расположеног противника који је у првих 11 минута шутирао 6-10 за три поена и имао је +15 у тим тренуцима (29:14).

Звезда се мало по мало враћала, крајем треће деонице је преузела вођство, а онда је одиграла сјајну последњу четвртину и мирно је привела утакмицу крају остваривши 13. узастопну победу у оба такмичења.

Џенкинс је био најбољи са 12 поена, 3 скока и 7 асистенција, 15 поена уз 3 скока додао је Симоновић, Лазић је убацио 12, Томпсон 11 поена и 5 скокова, а Гудурић је имао 8 поена, 6 скокова и 2 асистенције. На другој страни, 15 поена је убацио Волер, а по 10 су додали Павић и Тејтум.

Звезда у петак дочекује Ефес у Евролиги.

Многи навијачи Црвене звезде сматрали су да ће утакмица против Морнара из Бара бити прилика да се поштено одморе играчи који су изнели највећи терет у досадашњем току сезоне, али ни приближно није било тако. Изузетно надахнути гости имали су озбиљну предност, која је прилично дуго била и двоцифрена, готово три комплетне четвртине, али је на крају ипак превагнуо знатно већи квалитет актуелног освајача АБА лиге. Црвено-бели су тако успели да изјеначе сопствени рекорд регионалног такмичења од 20 стартних победа из сезоне 2014/2015, па ће већ у недељу (18.00) у вечитом дербију против Партизана имати прилику да поставе нови, али их само два дана раније очекује утакмица са Ефесом у Евролиги - 82:71 (9:23, 27:20, 21:13, 25:15).

Управо у вечерашњој утакмици показало се од колике су важности Стефан Јовић и ОгњенКузмић за екипу Дејана Радоњића у овој сезони. Барани су њихов изостанак искористили да у потпуности сузе простор у рекету и испровоцирају шут домаћина, који никако није ишао, док су са друге стране гости еуфорично погађали ван линије 6,75, па су током треће четвртине у три наврата имали максималних 15 поена разлике.

Домаћин је одбрану на себи препознатљивом нивоу заиграо у трећој четвртини, па се серијом 10:0 од двоцифреног минуса спустио на достижну разлику, а у последњим секундима треће деонице и до потпуног преокрета, када је било јасно у ком смеру одлази утакмица.

Јовића су вечерас на позицији организатора игре мењали Чарсл Џенкинс и Нејт Волтерс, који су уводне проблеме успели да превазиђу у другом полувремену, док је стартни центар био Милко Бјелица, који је минутажу делио са Дионом Томпсоном.

Недостајали су Јовић и Кузмић, али је још једном био видљив и изостанак Немање Дангубића, без којег је Марко Симоновић још једном изнео велики терет утакмице. Можда и најбољи играч црвено-белих ове сезоне још једном је био најефикаснији актер утакмице са 15 постигнутих поена, али је чак 10 дао са линије пенала. За три поена је гађао 1/7, али је све то надокнадио огромним пожртвовањем. Двоцифрени су још били Џенкинс и Лазић са по 12 поена, као и Дион Томпсон са 11.

Звезду није ишао шут, али је зато доминантна била у скоковима, којих је сакупила чак 44, а највише Лука Митровић (13), наспрам 29 гостујућег тима. Код Морнара је више од осталих пружио Антабија Волер, који је убацио 15 поена у кош домаћина, од чега три пута ван линије 6,75.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МОРНАР 82:71
/9:23, 27:20, 21:13, 25:15/

ЗВЕЗДА: Волтерс 8, Томпсон 11, Митровић 4п, 13ск, Лазић 12, Симанић, Добрић 3, Симоновић 15, Ракићевић, Џенкинс 12, Гудурић 8, Кузмић, Бјелица 9.

МОРНАР: Андерсон 4, Витковац 8, Радуновић, Вујошевић 5, Чалић 3, Мијовић, Татум 10, Елис 6, Павић 10, Мугоша 3, Волер 15, Бакић 7.

Цедевита - Игокеа 89:78

Табела: Звезда 20-0, Партизан 15-5, Цедевита 14-6, Будућност 14-6, Цибона 11-9, Олимпија 9-11, Игокеа 9-11, ФМП 8-12, Карпош Соколи 8-12, Морнар 7-13, Крка 7-13, Мега Лекс 6-14, МЗТ Скопље 6-14, Задар 6-14.

Парови 21. кола: Крка - Мега, Морнар - Цедевита, Карпош Соколи - ФМП (субота), Игокеа - Задар, Партизан - Звезда, Олимпија - МЗТ (недеља), Цибона - Будућност (понедељак)

Извор: Б92/моззартспорт