Случајеви ХИВ-а и хепатитиса у Бијељини

Полно преносиве болести нису у порасту у односу на претходне године у Бијељини, али када је ријеч о хепатитисима и ХИВ-у, ту има новооткривених случајева који су на терапији.

Република Српска 30.01.2017 | 14:22
Случајеви ХИВ-а и хепатитиса у Бијељини
Шеф Инфектолошког одсјека бијељинске Болнице „Свети Врачеви“ Александра Радојчић сматра да је нечувено да у 21. вијеку у нашем друштву још имамо болести из средњег вијека које су, напомиње, свуда већ искоријењене.

„Савјет да се заштитимо од полно преносивих болести је једноставан и увијек ефикасан – кориштење презерватива. Он нас не штити само од нежељене трудноће већ и од свих полно преносивих болести“, каже Радојчићева.

Како би се проблем ублажио, истиче Радојчићева, неопходно је да се у школе уведе сексуално васпитање јер би на тај начин, сматра докторица, дјеца на прави начин била информисана и научена како да се заштите.

Када је ријеч о грипу, Александра Радојчић напомиње да је у овом периоду око 100 вируса било активно, али да је ситуација већ нешто боља, за шта су најзаслужније ниске температуре и снијег.

„Ниске температуре и овај талас хладноће којим смо обухваћени у значајној мјери десетковао је вирусе. Ипак, епидемију грипа очекујемо у фебруару“, каже Радојчићева и напомиње да се највећи број пацијената, када је ријеч о грипу, очекује првој недјељи фебруара.

(Себмерске новине)

Коментари / 3

Оставите коментар
Name

Карадоз

30.01.2017 13:32

Хепатитис се преноси на разне нацине ал рецимо лоса старилизација инструмената у медицинским установама. ХиВ дрога и хомосексуалност

ОДГОВОРИТЕ
Name

Михаило Микиц

30.01.2017 16:14

Хрисцански Морал и зивот по Закону Бозијем најбоље народ стити од преносљивих заразни болести које данас највисе у народу сири геј популација. Због великог пада морала које доводи до пропаданха патријахалног нациа зивота многи градјани су заразени са сидом а да они тога нису ни свјесни, јер они за болест незнају. Болесне особе затим заразу најцесце путем сексуални односа а мање путем транфузије крви која се контролисе преносе даље на своју партнерку или партнера зато сто они незнају да су болесни и заразени сидом. За сиду је потребно некада послије заразе путем крви или сексуалним путем да продје од сест мјесеци до годину дана да би сида могла да се открије. У медјувремену заразене особа нема никакве видљиве знаке болести и оне незна да је болесна. ЗАТО умјесто увидјењу сексуалним васпитања које це само створите лазну слику код омладиба да она несто зна пуно би било корисније и спасоносније да уците будуце СРБске нарастаје: млади СРБе и СРБкинхе и друге градјане РС који то зеле лијепом понасању и зивоту по Закону Бозијем!

Name

зеза

30.01.2017 13:32

Нормално да су полно преносиве болести у порасту кад ј... ко кога стигне. :)

ОДГОВОРИТЕ