ИТА: Кикс Наполија, Палермо однио бод са Сан Паола!

Фудбалери Наполија направили су корак уназад у борби за титулу шампиона Италије, јер после 22. кола заостају шест бодова за лидером Јувентусом. Посавец као Стојановић против Бајерна, Палермо освојио бод у Напуљу! Илија Несторовски поново тресе мреже у Серији А...

Фудбал 29.01.2017 | 23:00
Наполитанци су у недељу увече ремизирали са претпоследњим тимом лиге Палермом 1:1 на свом Сан Паолу.

Гости са Сицилије неочекивано су повели преко Илије Несторовског већ у шестом минуту меча, а потом сјајно одолевали притиску домаћина.

Ређале су се шансе Наполија, претили су редом Хамшик, Мертенс, Инсиње, да би коначно у 66. минуту Белгијанац успео да изједначи, после грешке до тог тренутка сјајног Посавеца.

Након тога је уследио још жешћи налет домаћина, форсирао је напад колико је год могао Мертенс, али су гости уз доста среће успели да одбране велики бод.

Тако је Дијего Лопес, чертврти тренер на клупи Палерма ове сезоне, дебитовао ремијем за Сицилијанце који су претпоследњи са 11 бодова, десет од сигурне зоне.

С друге стране, Наполи је пропустио шансу да искористи пораз Роме у Ђенови да се изједначи са Римљанима на другој позицији.

Фудбалери Наполија освојили су на свом терену само бод у дуелу са Палермом (1:1), а и то им дође као премија пошто је њиховом голу „дебело“ кумовао голман Сицилијанаца, Јосип Посавец.

Овим киксом Наполитанци су прекинули серију од пет победа и пропустили прилику да стигну другопласирану Рому. Али, није то ни први, ни последњи пут да Наполи испусти добру шансу.

Храбро је Палермо ушао у утакмицу на стадиону Сан Паоло и није било потребно много времена да му такав приступ донесе резултат.

Играо се шести минут, Андреа Рисполи је центрирао са десне стране, а сјајни Илија Несторовскисе само поклонио и главом послао лопту у мрежу. То му је био осми гол у Серији А ове сезоне.

Очекивано, Наполитанци су после тога кренули у тоталну офанзиву, али колико год да су притискали, екипа са Сицилије се добро бранила.

Барем је тако било у првом полувремену. А онда је у 66. минуту наставка домаћин изједначио уз много, много среће.
Мертенс је шутирао са дистанце, а лопта је прошла прво кроз руке, а затим и кроз ноге неспретном голману Јосипу Посавецу.

Успео је Наполи у самој завршници утакмице да створи још неколико опасних ситуација, додуше и Палермо је у 90. минуту остао без искљученог Едоарда Голданиге.

Посавец се за лошу реакцију искупио 10 минута пре краја утакмице, када је скинуо зицер Елсиду Хисају.