ITA: Kiks Napolija, Palermo odnio bod sa San Paola!

Fudbaleri Napolija napravili su korak unazad u borbi za titulu šampiona Italije, jer posle 22. kola zaostaju šest bodova za liderom Juventusom. Posavec kao Stojanović protiv Bajerna, Palermo osvojio bod u Napulju! Ilija Nestorovski ponovo trese mreže u Seriji A...

Fudbal 29.01.2017 | 23:00
Napolitanci su u nedelju uveče remizirali sa pretposlednjim timom lige Palermom 1:1 na svom San Paolu.

Gosti sa Sicilije neočekivano su poveli preko Ilije Nestorovskog već u šestom minutu meča, a potom sjajno odolevali pritisku domaćina.

Ređale su se šanse Napolija, pretili su redom Hamšik, Mertens, Insinje, da bi konačno u 66. minutu Belgijanac uspeo da izjednači, posle greške do tog trenutka sjajnog Posaveca.

Nakon toga je usledio još žešći nalet domaćina, forsirao je napad koliko je god mogao Mertens, ali su gosti uz dosta sreće uspeli da odbrane veliki bod.

Tako je Dijego Lopes, čertvrti trener na klupi Palerma ove sezone, debitovao remijem za Sicilijance koji su pretposlednji sa 11 bodova, deset od sigurne zone.

S druge strane, Napoli je propustio šansu da iskoristi poraz Rome u Đenovi da se izjednači sa Rimljanima na drugoj poziciji.

Fudbaleri Napolija osvojili su na svom terenu samo bod u duelu sa Palermom (1:1), a i to im dođe kao premija pošto je njihovom golu „debelo“ kumovao golman Sicilijanaca, Josip Posavec.

Ovim kiksom Napolitanci su prekinuli seriju od pet pobeda i propustili priliku da stignu drugoplasiranu Romu. Ali, nije to ni prvi, ni poslednji put da Napoli ispusti dobru šansu.

Hrabro je Palermo ušao u utakmicu na stadionu San Paolo i nije bilo potrebno mnogo vremena da mu takav pristup donese rezultat.

Igrao se šesti minut, Andrea Rispoli je centrirao sa desne strane, a sjajni Ilija Nestorovskise samo poklonio i glavom poslao loptu u mrežu. To mu je bio osmi gol u Seriji A ove sezone.

Očekivano, Napolitanci su posle toga krenuli u totalnu ofanzivu, ali koliko god da su pritiskali, ekipa sa Sicilije se dobro branila.

Barem je tako bilo u prvom poluvremenu. A onda je u 66. minutu nastavka domaćin izjednačio uz mnogo, mnogo sreće.
Mertens je šutirao sa distance, a lopta je prošla prvo kroz ruke, a zatim i kroz noge nespretnom golmanu Josipu Posavecu.

Uspeo je Napoli u samoj završnici utakmice da stvori još nekoliko opasnih situacija, doduše i Palermo je u 90. minutu ostao bez isključenog Edoarda Goldanige.

Posavec se za lošu reakciju iskupio 10 minuta pre kraja utakmice, kada je skinuo zicer Elsidu Hisaju.