ШПА: Тандем Ковачић-Роналдо погурао Реал ка титули!

Реалов шампионски шампањац је већ у кибли: Роналдо има 13 од 13! Краљеви бољи од Реал Сосиједада (3:0) и стекли четири бода више у односу на Барселону уз меч мање! Реал Мадрид лако је савладао Ресл Сосиједад 3:0 (1:0) и искористили ремије Барселоне и Атлетика, те пораз Севиље у 20. колу Ла лиге.

Фудбал 29.01.2017 | 22:40
"Краљевски" клуб је повећао предност испред Каталонаца и Андалужана на по четири поена, уз меч мање од ривала.

Мадриђани су повели у 38. минуту голом Матеа Ковачића на асистнцију Кристијана Роналда, да би у 51. минуту заменили улоге, па је Португалац лепо погодио након сјајног проигравања од Хрвата.

Тачку на меч је осам минута пре краја ставио Алваро Мората после додавања Лукаса, а Реал је у том периоду имао играча више на терену због искључења Ињига Мартинеса.

Реал Сосиједад је поражен тек други пут у последњих шест кола, остао је на петој позицији са 35 бодова, једним мање од Атлетика на месту које води у квалификације за Лигу шампиона.

Мадриђани у следећем колу гостују Селти која их је протекле недеље елиминисала из Купа краља, док Сосиједад чека Осасуну.

Шампионски шампањац је већ у кибли у некој од свечаних ложа Сантјаго Бернабеуа! Није успео Атлетико! Није се дало Барселони и Севиљи. Да ли је после таквог, сензационалног, расплета у јучерашњим и данашњим мечевима Примере, неко сумњао да ће Реал из Мадрида одбити серију поклона?

Просто тим Зинедина Зидана није хтео, нити је смео да помисли да киксира на свом буњишту против врло доброг Реал Сосиједада. Гости са Аноете су имали блиставе тренутке на стадиону Реала, али више од часног пораза нису могли. Мадриђани су славили са 3:0 и стекли четири бода вишка у односу на вечитог ривала из Каталоније. Пристојна разлика ако ако зна да Реал Мадрид има меч мање и да му Барселона ускоро долази на ноге.

Реал Сосиједад је добро мучио шампиона Европе. Бар у првом полувремену. Имала је игра гостију и главу и реп, али не и способног појединца, спремног да буде креатор великог изненађња. Реал се мучио али је сачекао 38.минут. Тада је, Кристијано Роналдо направио вишак у централи, а потом пасом испод земље спојио са голом Матеа Ковачића. Хрват је реаговао у маниру расног стрелца, предриблао голмана Рулија и довео домаћина у вођство.

Силно је био мотив исан Кристијано Роналдо на вечерашњем мечу. Можда је осетио да је то та утакмица која може да „сломи“ првенство и најави фијесту крајем маја у Мадриду. Постигао је најбољи играч света погодак у 51.минуту. Био је то његов 13 гол на исто толико претходних мечева.

Од тог тренутка Реал се разгоропадио, тежили су Мадриђани атрактивним акцијама и често претеривали у лепоти. Готово сви сем Лукаса Васкеза који је у 83.минуту као на тацни послужи Морату за убедљивих – 3:0.