ŠPA: Tandem Kovačić-Ronaldo pogurao Real ka tituli!

Realov šampionski šampanjac je već u kibli: Ronaldo ima 13 od 13! Kraljevi bolji od Real Sosijedada (3:0) i stekli četiri boda više u odnosu na Barselonu uz meč manje! Real Madrid lako je savladao Resl Sosijedad 3:0 (1:0) i iskoristili remije Barselone i Atletika, te poraz Sevilje u 20. kolu La lige.

Fudbal 29.01.2017 | 22:40
"Kraljevski" klub je povećao prednost ispred Katalonaca i Andalužana na po četiri poena, uz meč manje od rivala.

Madriđani su poveli u 38. minutu golom Matea Kovačića na asistnciju Kristijana Ronalda, da bi u 51. minutu zamenili uloge, pa je Portugalac lepo pogodio nakon sjajnog proigravanja od Hrvata.

Tačku na meč je osam minuta pre kraja stavio Alvaro Morata posle dodavanja Lukasa, a Real je u tom periodu imao igrača više na terenu zbog isključenja Injiga Martinesa.

Real Sosijedad je poražen tek drugi put u poslednjih šest kola, ostao je na petoj poziciji sa 35 bodova, jednim manje od Atletika na mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Madriđani u sledećem kolu gostuju Selti koja ih je protekle nedelje eliminisala iz Kupa kralja, dok Sosijedad čeka Osasunu.

Šampionski šampanjac je već u kibli u nekoj od svečanih loža Santjago Bernabeua! Nije uspeo Atletiko! Nije se dalo Barseloni i Sevilji. Da li je posle takvog, senzacionalnog, raspleta u jučerašnjim i današnjim mečevima Primere, neko sumnjao da će Real iz Madrida odbiti seriju poklona?

Prosto tim Zinedina Zidana nije hteo, niti je smeo da pomisli da kiksira na svom bunjištu protiv vrlo dobrog Real Sosijedada. Gosti sa Anoete su imali blistave trenutke na stadionu Reala, ali više od časnog poraza nisu mogli. Madriđani su slavili sa 3:0 i stekli četiri boda viška u odnosu na večitog rivala iz Katalonije. Pristojna razlika ako ako zna da Real Madrid ima meč manje i da mu Barselona uskoro dolazi na noge.

Real Sosijedad je dobro mučio šampiona Evrope. Bar u prvom poluvremenu. Imala je igra gostiju i glavu i rep, ali ne i sposobnog pojedinca, spremnog da bude kreator velikog iznenađnja. Real se mučio ali je sačekao 38.minut. Tada je, Kristijano Ronaldo napravio višak u centrali, a potom pasom ispod zemlje spojio sa golom Matea Kovačića. Hrvat je reagovao u maniru rasnog strelca, predriblao golmana Rulija i doveo domaćina u vođstvo.

Silno je bio motiv isan Kristijano Ronaldo na večerašnjem meču. Možda je osetio da je to ta utakmica koja može da „slomi“ prvenstvo i najavi fijestu krajem maja u Madridu. Postigao je najbolji igrač sveta pogodak u 51.minutu. Bio je to njegov 13 gol na isto toliko prethodnih mečeva.

Od tog trenutka Real se razgoropadio, težili su Madriđani atraktivnim akcijama i često preterivali u lepoti. Gotovo svi sem Lukasa Vaskeza koji je u 83.minutu kao na tacni posluži Moratu za ubedljivih – 3:0.