БЕЛ - Кува у Белгији: Стандард одолео Андерлехту са два играча мање!

шампион добио пацку у Генту! Тим Александра Јанковића успео са играчем мање да сачува реми у Бриселу (0:0).

Фудбал 29.01.2017 | 21:40
Кува у Белгији. И тек ће да кува, судећи по последњим резултатима. Зулте Варегем не мисли да стане, а великани попут Брижа и Андерлехта грцају.

Шампион из Брижа је добио озбиљну лекцију на гостовању Генту. Домаћин је одолео у првом полувремену и сачекао тренутак инспирације Јапнца Куба. Он је у 50.минуту шутирао сјајно из слободног ударца, отровна кифла завршила је ван домашаја руку голмана Брижа. Покушавао је лидер да стигне бар до изједначења. Није вредело. Уместо да улове грешку Гента играчи Брижа су постали ловина.

Лоше су у надокнади времена поставили гости офсајд замку. Искористио је то Кулибали и поставио коначн резултат.

Андерлехт је имао колосалну шансу да стигне до лидерске позиције. Тим пре што је Стандард од другог минута играо без искљученог Филипа Младеновића.  Али уместо голова у мрежи екипе Александра Јанковића бројале су се само шансе. Имао је Андерлехт 18 шутева ка голу. Међутим дисциплинованом игром Стандард је успео да одоли. Гости су у финишу меча имали два играча мање, пошто је искључен и Белфодил. И опет није вредело.

Тренутни поредак у Белгији: Бриж 49, Андерлехт 48, Варегем 46...