BEL - Kuva u Belgiji: Standard odoleo Anderlehtu sa dva igrača manje!

šampion dobio packu u Gentu! Tim Aleksandra Jankovića uspeo sa igračem manje da sačuva remi u Briselu (0:0).

Fudbal 29.01.2017 | 21:40
Kuva u Belgiji. I tek će da kuva, sudeći po poslednjim rezultatima. Zulte Varegem ne misli da stane, a velikani poput Briža i Anderlehta grcaju.

Šampion iz Briža je dobio ozbiljnu lekciju na gostovanju Gentu. Domaćin je odoleo u prvom poluvremenu i sačekao trenutak inspiracije Japnca Kuba. On je u 50.minutu šutirao sjajno iz slobodnog udarca, otrovna kifla završila je van domašaja ruku golmana Briža. Pokušavao je lider da stigne bar do izjednačenja. Nije vredelo. Umesto da ulove grešku Genta igrači Briža su postali lovina.

Loše su u nadoknadi vremena postavili gosti ofsajd zamku. Iskoristio je to Kulibali i postavio konačn rezultat.

Anderleht je imao kolosalnu šansu da stigne do liderske pozicije. Tim pre što je Standard od drugog minuta igrao bez isključenog Filipa Mladenovića.  Ali umesto golova u mreži ekipe Aleksandra Jankovića brojale su se samo šanse. Imao je Anderleht 18 šuteva ka golu. Međutim disciplinovanom igrom Standard je uspeo da odoli. Gosti su u finišu meča imali dva igrača manje, pošto je isključen i Belfodil. I opet nije vredelo.

Trenutni poredak u Belgiji: Briž 49, Anderleht 48, Varegem 46...