ШПА: Билбао преокретом сломио Спортинг!

Због Адурица не скидају осмех са лица: Билбао коначно победио! Велики преокрет Баскијаца у дуелу са Спортингом из Хихона.

Фудбал 29.01.2017 | 21:10
Гости су повели на Сан Мамесу голом Дуја Чопа из пенала у 27. минуту, а изједначење доноси Икер Муниаин у 50.

Билбао до преокрета у важна три бода стиже 20 минута пре краја поготком ветерана Арица Адуриса са беле тачке.

БИлбао је победио после три узастопна ремија и примакао се Виљареалу на свега два бода на позицији која води у квалификације за Лигу Европе.

С друге стране, Спортинг је четвртим поразом у последњих пет кола остао у зони испадања за 13 бодова, на пет од сигурне позиције.

Атлетик у следећем колу очекује велики изазов, гостује Барселони.

Месец дана су навијачи Атлетика из Билбаа чекали на победу своје екипа, а вечерас су је коначно дочекали. Додуше, тек после преокрета и велике борбе против Спортинга из Хихона, Атлетик је славио са 2:1 у утакмици 19. кола Примере.

А ко би други био јунак победе Баскијаца био је искусни нападач Ариц Адуриц. Постигао је гол вредан три бода из пенала у 71. минуту.

Претходно је Мои Гомез неопрезно стартовао у свом казненом простору и за главног арбитра Карлоса Клоса није било никакве дилеме.

Адуриц је у искусно извео најстрожу казну, не остављајући шансу голману Хихона да сачува своју мрежу.

На исти начин је у 27. минуту гостујућа екипа из Хихона дошла до предности пошто је Енеко Боведа направио прекршај. Без грешке био је хрватски интернационалац Дује Чоп.

Било је јасно после тога да ће домаћи јурнути напред свом снагом, али је до краја првог полувремена одбрана Спортинга успела да издржи. Ипак, у 50. минуту су гости капитулирали када је Ињаки Вилијамс асистирао Икеру Муниајину.