ŠPA: Bilbao preokretom slomio Sporting!

Zbog Adurica ne skidaju osmeh sa lica: Bilbao konačno pobedio! Veliki preokret Baskijaca u duelu sa Sportingom iz Hihona.

Fudbal 29.01.2017 | 21:10
Gosti su poveli na San Mamesu golom Duja Čopa iz penala u 27. minutu, a izjednačenje donosi Iker Muniain u 50.

Bilbao do preokreta u važna tri boda stiže 20 minuta pre kraja pogotkom veterana Arica Adurisa sa bele tačke.

BIlbao je pobedio posle tri uzastopna remija i primakao se Viljarealu na svega dva boda na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

S druge strane, Sporting je četvrtim porazom u poslednjih pet kola ostao u zoni ispadanja za 13 bodova, na pet od sigurne pozicije.

Atletik u sledećem kolu očekuje veliki izazov, gostuje Barseloni.

Mesec dana su navijači Atletika iz Bilbaa čekali na pobedu svoje ekipa, a večeras su je konačno dočekali. Doduše, tek posle preokreta i velike borbe protiv Sportinga iz Hihona, Atletik je slavio sa 2:1 u utakmici 19. kola Primere.

A ko bi drugi bio junak pobede Baskijaca bio je iskusni napadač Aric Aduric. Postigao je gol vredan tri boda iz penala u 71. minutu.

Prethodno je Moi Gomez neoprezno startovao u svom kaznenom prostoru i za glavnog arbitra Karlosa Klosa nije bilo nikakve dileme.

Aduric je u iskusno izveo najstrožu kaznu, ne ostavljajući šansu golmanu Hihona da sačuva svoju mrežu.

Na isti način je u 27. minutu gostujuća ekipa iz Hihona došla do prednosti pošto je Eneko Boveda napravio prekršaj. Bez greške bio je hrvatski internacionalac Duje Čop.

Bilo je jasno posle toga da će domaći jurnuti napred svom snagom, ali je do kraja prvog poluvremena odbrana Sportinga uspela da izdrži. Ipak, u 50. minutu su gosti kapitulirali kada je Injaki Vilijams asistirao Ikeru Muniajinu.