БЛ: Борусија наставља да просипа бодове!

Мајстори промашених шанси: Дортмунд кренуо као Ферари, завршио као Фића! Мајнц у финишу меча дошао до ремија против Милионера, а пропустио је и шансу за потпуни преокрет! Фудбалери Борусије Дортмунд одиграли су нерешено 1:1 (0:1) на гостовању Мајнцу у 18. колу Бундеслиге.

Фудбал 29.01.2017 | 19:40
Борусија Дортмунд често уме да одушеви навијаче атрактивном игром, али и да у завршници утакмице упрска све оно добро што направи до тада. А тако је било и вечерас у Мајнцу, одакле су Милионери однели само бод (1:1) из утакмице 18. кола Бундеслиге.

Пропустио је, овим ремије, тим из Дортмунда да преузме опет треће место на табели од Ајнтрахта из Франкфурта.

А експресно су Милионери повели на Опел арени већ у трећем минуту голом Марка Ројса после асистенције Андреа Ширлеа. Показало се још једном да је Мајнц омиљена Ројсова муштерија, јер му је ово био 11. гол у дуелима са овим клубом. Никоме није дао толико голова у досадашњој каријери.

Ширле је средином првог полувремена пропустио прилику да потпуно нокаутира домаћина. И то се осветило Дортмунду.

Играо се 83. минута када је Дани Лаца на асистенцију Левина Озтуналија затресао мрежу гостију и поставио коначан резултат. А могао је Мајнц и до потпуног преокрета, али су га милиметри одвојили од тога после шута Пабла де Блазиса у судијској надокнади.

Ово је први пут после четири међусобна окршаја и септембра 2014. године да је Мајнц успео да остане непоражен против дортмундских Милионера.