BL: Borusija nastavlja da prosipa bodove!

Majstori promašenih šansi: Dortmund krenuo kao Ferari, završio kao Fića! Majnc u finišu meča došao do remija protiv Milionera, a propustio je i šansu za potpuni preokret! Fudbaleri Borusije Dortmund odigrali su nerešeno 1:1 (0:1) na gostovanju Majncu u 18. kolu Bundeslige.

Fudbal 29.01.2017 | 19:40
Borusija Dortmund često ume da oduševi navijače atraktivnom igrom, ali i da u završnici utakmice uprska sve ono dobro što napravi do tada. A tako je bilo i večeras u Majncu, odakle su Milioneri odneli samo bod (1:1) iz utakmice 18. kola Bundeslige.

Propustio je, ovim remije, tim iz Dortmunda da preuzme opet treće mesto na tabeli od Ajntrahta iz Frankfurta.

A ekspresno su Milioneri poveli na Opel areni već u trećem minutu golom Marka Rojsa posle asistencije Andrea Širlea. Pokazalo se još jednom da je Majnc omiljena Rojsova mušterija, jer mu je ovo bio 11. gol u duelima sa ovim klubom. Nikome nije dao toliko golova u dosadašnjoj karijeri.

Širle je sredinom prvog poluvremena propustio priliku da potpuno nokautira domaćina. I to se osvetilo Dortmundu.

Igrao se 83. minuta kada je Dani Laca na asistenciju Levina Oztunalija zatresao mrežu gostiju i postavio konačan rezultat. A mogao je Majnc i do potpunog preokreta, ali su ga milimetri odvojili od toga posle šuta Pabla de Blazisa u sudijskoj nadoknadi.

Ovo je prvi put posle četiri međusobna okršaja i septembra 2014. godine da je Majnc uspeo da ostane neporažen protiv dortmundskih Milionera.