Чемпионшип: Без стараца нема ни удараца!

Керморгантов нокаут из слободног ударца, Стамов Рединг се пење ка врху! Искусни голгетер пресудио Кардифу и погурао свој тим ка самом врху Чемпионшипа.

Фудбал 28.01.2017 | 22:20
Ако неко може да помрси рачуне Брајтону и Њукаслу и покуша да им угрози директан пласман у Премијер лигу, онда је то Рединг. Екипа Јапа Стама се у потпуности вратила на колосек у Чемпионшипу и после Фулама бацила на колена и Кардиф, а за освајање сва три бода најзаслужнији је био стрелац победоносног поготка у 60. минуту Јан Керморгант - 2:1 (1:1).

Сјајни ветеран је тада мајсторски извео слободан ударац са ивице казненог простора и обрадовао нешто мање од 20.000 гледалаца на Мадејски стадиону. Рединг сада има шест бодова мање, али и утакмицу више од другопласираног Њукасла.

Норич је головима Џерома и Клосеа пресудио Бирмингему на свом терену (2:0), а важне победе остварили су и Барнсли и Бартон. Млади Адам Арстронг је пресудио фењерашу голом у 70. минуту и одвео Барнсли на седмо место Чемпионшипа, док су мголови Марфија и Дајерабили довољни Бартону да узме три бода на Лофтус Роуду и побегне из опасне зоне.

Подела плена виђена је у Престону (1:1), где је коначним исходом далеко задовољнији домаћи тим, који је до изједначења стигао у 89. минута утакмице преко Џордана Хагила.