Čempionšip: Bez staraca nema ni udaraca!

Kermorgantov nokaut iz slobodnog udarca, Stamov Reding se penje ka vrhu! Iskusni golgeter presudio Kardifu i pogurao svoj tim ka samom vrhu Čempionšipa.

Fudbal 28.01.2017 | 22:20
Ako neko može da pomrsi račune Brajtonu i Njukaslu i pokuša da im ugrozi direktan plasman u Premijer ligu, onda je to Reding. Ekipa Japa Stama se u potpunosti vratila na kolosek u Čempionšipu i posle Fulama bacila na kolena i Kardif, a za osvajanje sva tri boda najzaslužniji je bio strelac pobedonosnog pogotka u 60. minutu Jan Kermorgant - 2:1 (1:1).

Sjajni veteran je tada majstorski izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora i obradovao nešto manje od 20.000 gledalaca na Madejski stadionu. Reding sada ima šest bodova manje, ali i utakmicu više od drugoplasiranog Njukasla.

Norič je golovima Džeroma i Klosea presudio Birmingemu na svom terenu (2:0), a važne pobede ostvarili su i Barnsli i Barton. Mladi Adam Arstrong je presudio fenjerašu golom u 70. minutu i odveo Barnsli na sedmo mesto Čempionšipa, dok su mgolovi Marfija i Dajerabili dovoljni Bartonu da uzme tri boda na Loftus Roudu i pobegne iz opasne zone.

Podela plena viđena je u Prestonu (1:1), gde je konačnim ishodom daleko zadovoljniji domaći tim, koji je do izjednačenja stigao u 89. minuta utakmice preko Džordana Hagila.