БЛ: Јојић погодио за Келн, Бајерн чува врх! Какав преокрет Менша!

Фудбалери Келна на гостовању у Дармштаду убедљиво су славили са 6:1, а у листу стрелаца уписао се и српски фудбалер Милош Јојић у 85. минуту. Било је то полувреме из снова, било је то полувреме из комшара! Штиндл и Рафаел од 0:2 до 3:2! Тим из Менхенгладбаха славио у Леверкузену!

Фудбал 28.01.2017 | 20:30
Бивши фудбалер Борусије и Партизана ушао је у 74. минуту и за мање од десет минута затресао мрежу домаћина.

Гостујући тим је већ у првих 45. минута имао велику предност од 3:0, а за то су се побринули Сулу који је постигао аутогол, Јуја Осако и Антонио Модесте.

У наставку меча Осака је још једном затресао мрежу, а Јојић и Рудневс су запечатили судбину домаће екипе.

Бајерн је наставио победнички низ и на гостовању био бољи од Вердера – 2:1.

У првом полувремену Арјен Робен и Давид Алаба су постигли голове, да би домаћин на старту другог полувремена преко Крузеа поставио коначан резултат.

Хофенхајм је у Лајпцигу повео сјајном акцијом двојице играча у полуконтри у 18. минуту.

Надим Амири је прошао до шеснаестерца и додао је лопту Андреју Крамарићу који је на себе навукао одбрану и онда вратио у средину усамљеном Амирију који је мирно спровео у мрежу.

Најбољи стрелац Лајпцига Тимо Вернер изједначио је у 38. минуту голом после гужве на ивици шеснаестерца.

Домаћи тим је у 60. минуту постао бројчано надмоћнији, пошто је најбољи стрелац гостију Сандро Вагнер у једном дуелу згазио дјоном на чланак Штефана Илзакнера и добио директни црвени картон.

Коначни резултат поставио је Марсел Забицер у 77. минуту, када је шутирао са ивице шеснаестерца, а лопта се одбила о одбрану, променила правац и ушла у гол.

Хофенхајму је ово био први пораз у сезони, тако да је остао на четвртом месту са 31 бодом, једним мање од Ајнтрахта, који је у петак победио Шалке 1:0. Борусија Дортмунд има 30 бодова, а сутра игра против Мајнца.

Аугсбург је у гостима победио Волфсбург 2:1 и тако га претекао на 12. месту табеле. Српски фудбалер Гојко Качар ушао је у екипу Аугсбурга у 88. минуту.

Иголштад је победио Хамбуг са 3:1. Голове за победничку екипу постигли су Паскал Грос у 14, Маркус Сутнер у 22 и Алмог Коен из пенала у 47. минуту.

Једини погодак за гостујуће екипу дао је Сакаи. Филип Костић је одиграо свих 90 минута за госте.

Било је то полувреме из снова, било је то полувреме из комшара! Штиндл и Рафаел од 0:2 до 3:2! Тим из Менхенгладбаха славио у Леверкузену!

Било је то полувреме из снова за Бајер. Два савршено изведена корнера, два гола, овај други којим је прекинут пост серија Хавијера Ернандеза Чичарита... Било је то друго полувреме из кошмара. Борусија није изгледала као исти тим, па су Ларс Штиндл и Рафаел повели госте из Менхенгладбаха до преокрета и победе од 3:2 у Леверкузену.

Шта је Дитер Хекинг рекао Ждрепцима на полувремену остаће тајна бар још неко време, али Менш је у наставку заиграо као помахнитао, а Штиндл демонстрирао свима како изгледа прави капитен. Један, па други у размаку од шест минута, Бајерова предност је анулирана, а психолошка предност прелетела из глава домаћих у главе гостију.

Растрчала се Борусија у наставку, Бајер је још покушавао да схвати шта се то дођавола десило. Јулијан Брант, понајбољи играч Аспиринџија, у том кобном 70. минуту беспотребно се заиграо на средини терена, а Кристоф Крамер, чим је уграбио лопту, зналачки пребацио противничку одбрану и Рафаела избацио пред Бернда Леноа. Додуше, био је ту Џонатан Та, али је испао из игре као празна пакла из аутомобила. Рафаел за преокрет.

Борусија је сада пет бодова изнад опасне зоне. Ту јој и није место.