BL: Jojić pogodio za Keln, Bajern čuva vrh! Kakav preokret Menša!

Fudbaleri Kelna na gostovanju u Darmštadu ubedljivo su slavili sa 6:1, a u listu strelaca upisao se i srpski fudbaler Miloš Jojić u 85. minutu. Bilo je to poluvreme iz snova, bilo je to poluvreme iz komšara! Štindl i Rafael od 0:2 do 3:2! Tim iz Menhengladbaha slavio u Leverkuzenu!

Fudbal 28.01.2017 | 20:30
Bivši fudbaler Borusije i Partizana ušao je u 74. minutu i za manje od deset minuta zatresao mrežu domaćina.

Gostujući tim je već u prvih 45. minuta imao veliku prednost od 3:0, a za to su se pobrinuli Sulu koji je postigao autogol, Juja Osako i Antonio Modeste.

U nastavku meča Osaka je još jednom zatresao mrežu, a Jojić i Rudnevs su zapečatili sudbinu domaće ekipe.

Bajern je nastavio pobednički niz i na gostovanju bio bolji od Verdera – 2:1.

U prvom poluvremenu Arjen Roben i David Alaba su postigli golove, da bi domaćin na startu drugog poluvremena preko Kruzea postavio konačan rezultat.

Hofenhajm je u Lajpcigu poveo sjajnom akcijom dvojice igrača u polukontri u 18. minutu.

Nadim Amiri je prošao do šesnaesterca i dodao je loptu Andreju Kramariću koji je na sebe navukao odbranu i onda vratio u sredinu usamljenom Amiriju koji je mirno sproveo u mrežu.

Najbolji strelac Lajpciga Timo Verner izjednačio je u 38. minutu golom posle gužve na ivici šesnaesterca.

Domaći tim je u 60. minutu postao brojčano nadmoćniji, pošto je najbolji strelac gostiju Sandro Vagner u jednom duelu zgazio djonom na članak Štefana Ilzaknera i dobio direktni crveni karton.

Konačni rezultat postavio je Marsel Zabicer u 77. minutu, kada je šutirao sa ivice šesnaesterca, a lopta se odbila o odbranu, promenila pravac i ušla u gol.

Hofenhajmu je ovo bio prvi poraz u sezoni, tako da je ostao na četvrtom mestu sa 31 bodom, jednim manje od Ajntrahta, koji je u petak pobedio Šalke 1:0. Borusija Dortmund ima 30 bodova, a sutra igra protiv Majnca.

Augsburg je u gostima pobedio Volfsburg 2:1 i tako ga pretekao na 12. mestu tabele. Srpski fudbaler Gojko Kačar ušao je u ekipu Augsburga u 88. minutu.

Igolštad je pobedio Hambug sa 3:1. Golove za pobedničku ekipu postigli su Paskal Gros u 14, Markus Sutner u 22 i Almog Koen iz penala u 47. minutu.

Jedini pogodak za gostujuće ekipu dao je Sakai. Filip Kostić je odigrao svih 90 minuta za goste.

Bilo je to poluvreme iz snova, bilo je to poluvreme iz komšara! Štindl i Rafael od 0:2 do 3:2! Tim iz Menhengladbaha slavio u Leverkuzenu!

Bilo je to poluvreme iz snova za Bajer. Dva savršeno izvedena kornera, dva gola, ovaj drugi kojim je prekinut post serija Havijera Ernandeza Čičarita... Bilo je to drugo poluvreme iz košmara. Borusija nije izgledala kao isti tim, pa su Lars Štindl i Rafael poveli goste iz Menhengladbaha do preokreta i pobede od 3:2 u Leverkuzenu.

Šta je Diter Heking rekao Ždrepcima na poluvremenu ostaće tajna bar još neko vreme, ali Menš je u nastavku zaigrao kao pomahnitao, a Štindl demonstrirao svima kako izgleda pravi kapiten. Jedan, pa drugi u razmaku od šest minuta, Bajerova prednost je anulirana, a psihološka prednost preletela iz glava domaćih u glave gostiju.

Rastrčala se Borusija u nastavku, Bajer je još pokušavao da shvati šta se to dođavola desilo. Julijan Brant, ponajbolji igrač Aspirindžija, u tom kobnom 70. minutu bespotrebno se zaigrao na sredini terena, a Kristof Kramer, čim je ugrabio loptu, znalački prebacio protivničku odbranu i Rafaela izbacio pred Bernda Lenoa. Doduše, bio je tu Džonatan Ta, ali je ispao iz igre kao prazna pakla iz automobila. Rafael za preokret.

Borusija je sada pet bodova iznad opasne zone. Tu joj i nije mesto.