БЕЛ: Спајић као Стиви Џи, Теодорчик не умије да стане!

Андерлехт убедлљив, али Изкијердо чува Бриж на врху. Црвени картон за Уроша Витаса!

Фудбал 26.01.2017 | 09:00
Без промена у самом врху Про лиге после утакмица 23. кола Про лиге, пошто су после Зултеа победе остварили и водећи Клуб Бриж и распуцани Андерлехт, који је на гостовању код Вестерлоа славио са 4:2. Клуб Бриж је имао много више посла у судару са Васланд Бевереном,  али му је 24-годишњи Хозе Изкијердо - одакле више тим Колумбијцима толико нападача? - поготком у 74. минуту донео победу од 2:1 за останак на челу табеле са два бода више од Андерлехта и  три од Зултеа.

Више драме је, дакле, било у Брижовом сусрету, али имало се и те како шта видети на утакмици Андерлехта. Неписано правило у последње време. На последњих пет утакмица престоничког великана пало је 22 гола. Вечерас је за њих три био заслужан Јури Тилеманс, двоструки асистент и стрелац последњег гола за победнички (асистенција се пише Ивану Обрадовићу). Погађали су и Николае Станчију, Леандер Дендонкер, наравно и Лукас Теодорчик, који је ове незаустављив.

На 32 утакмице већ 25 погодака уз име пољске гол-машине.

У одбрани није све било тако савршено, мада нико неће памтити то, јер је Андерлехт играо ултраофанзивно. Уосталом, тај други погодак Вестерлоа пао је после клизања Уроша Спајића по расквашеном терену због чега су га и навијачи Андерлехта у шали поредили са Ливерпуловом легендом Стивеном Џерардом алудирајући на чувени детаљ са утакмице против Челсија из 2014. године када су Редси и дефинитивно изгубили титулу првака Премијер лиге.

Кад смо код српских фудбалера, истакао се и Урош Витас, нажалост, искључењем због парних картона већ у 13. минуту у поразу Мехелена од Сент Трудена. Први жути је зарадио у шестом минуту.