BEL: Spajić kao Stivi Dži, Teodorčik ne umije da stane!

Anderleht ubedlljiv, ali Izkijerdo čuva Briž na vrhu. Crveni karton za Uroša Vitasa!

Fudbal 26.01.2017 | 09:00
Bez promena u samom vrhu Pro lige posle utakmica 23. kola Pro lige, pošto su posle Zultea pobede ostvarili i vodeći Klub Briž i raspucani Anderleht, koji je na gostovanju kod Vesterloa slavio sa 4:2. Klub Briž je imao mnogo više posla u sudaru sa Vasland Beverenom,  ali mu je 24-godišnji Hoze Izkijerdo - odakle više tim Kolumbijcima toliko napadača? - pogotkom u 74. minutu doneo pobedu od 2:1 za ostanak na čelu tabele sa dva boda više od Anderlehta i  tri od Zultea.

Više drame je, dakle, bilo u Brižovom susretu, ali imalo se i te kako šta videti na utakmici Anderlehta. Nepisano pravilo u poslednje vreme. Na poslednjih pet utakmica prestoničkog velikana palo je 22 gola. Večeras je za njih tri bio zaslužan Juri Tilemans, dvostruki asistent i strelac poslednjeg gola za pobednički (asistencija se piše Ivanu Obradoviću). Pogađali su i Nikolae Stančiju, Leander Dendonker, naravno i Lukas Teodorčik, koji je ove nezaustavljiv.

Na 32 utakmice već 25 pogodaka uz ime poljske gol-mašine.

U odbrani nije sve bilo tako savršeno, mada niko neće pamtiti to, jer je Anderleht igrao ultraofanzivno. Uostalom, taj drugi pogodak Vesterloa pao je posle klizanja Uroša Spajića po raskvašenom terenu zbog čega su ga i navijači Anderlehta u šali poredili sa Liverpulovom legendom Stivenom Džerardom aludirajući na čuveni detalj sa utakmice protiv Čelsija iz 2014. godine kada su Redsi i definitivno izgubili titulu prvaka Premijer lige.

Kad smo kod srpskih fudbalera, istakao se i Uroš Vitas, nažalost, isključenjem zbog parnih kartona već u 13. minutu u porazu Mehelena od Sent Trudena. Prvi žuti je zaradio u šestom minutu.